Szkolenie online: Planowana reforma prawa budowlanego – analiza wybranych zmian – 18.05.2023 r.

Sekcja Prawa Nieruchomości przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie serdecznie zaprasza na kolejny wykład z cyklu Nieruchomościowe czwartki  pt. Planowana reforma prawa budowlanego – analiza wybranych zmian.

Prelegent : dr Martyna Sługocka – doktor nauk prawnych

Szkolenie odbędzie się 18 maja 2023 r. (czwartek) w godz. 15.00 – 17.00 na platformie ZOOM

Link do rejestracji na szkolenie: https://ora-warszawa-pl.zoom.us/webinar/register/WN_BmZ3RBTBRHqgORrvXowA5g

Zapraszamy do zapisów!

Uczestnicy otrzymają 2 punkty szkoleniowe za udział w spotkaniu.

Prelegent:

Dr Martyna Sługocka – doktor nauk prawnych, która specjalizuje się w prawie budowlanym, planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, prawie samorządowym oraz procedurze administracyjnej. Senior associate w kancelarii GWW. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w organie administracji architektoniczno-budowlanej drugiej instancji, organie nadzoru nad jednostkami samorządu terytorialnego oraz jako pełnomocnik uczestników procesu inwestycyjnego. Swoją wiedzą dzieli się ze słuchaczami studiów podyplomowych na Politechnice Wrocławskiej oraz Uniwersytecie Wrocławskim oraz prowadzi liczne szkolenia adresowane do wszystkich uczestników procesu budowlanego, podczas których omawia głównie praktyczne aspekty realizacji inwestycji. Jest autorką ponad 100 publikacji z zakresu procesowego i materialnego prawa administracyjnego, w tym komentarza do Kodeksu postępowania administracyjnego oraz poradnika dotyczącego specustawy mieszkaniowej. Jej artykuły można przeczytać także w miesięczniku „Murator” oraz kwartalniku „Buduj z głową”.

Krótki opis szkolenia:

Spotkanie ma na celu przybliżenie wybranych aspektów planowanej reformy prawa budowlanego. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na procedury, które mają przyspieszyć formalności związane z procesem inwestycyjnym oraz konsekwencje ich wprowadzenia dla inwestorów. Ograniczanie kompetencji organów administracji architektoniczno-budowlanej, przenoszenie odpowiedzialności za prawidłową realizację inwestycji na projektantów oraz inwestorów, wymagania dla odwołań od decyzji udzielających pozwolenia na budowę oraz ciągle rozszerzanie listy inwestycji zwolnionych z obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę to tylko niektóre z propozycji ustawodawcy, które zostaną omówione podczas szkolenia.