05.02.2024 / Sport

Szachiści z naszej izby z sukcesami na Ogólnopolskich Mistrzostwach Prawników i Lekarzy w Szachach

Ogólnopolskie Mistrzostwa Prawników i Lekarzy w Szachach rozgrywają się co roku w dwóch turniejach – szachów błyskawicznych oraz szachów szybkich. Dodatkowo uwzględniana jest jeszcze generalna klasyfikacja obu turniejów łącznie.

W tegorocznej dziesiątej edycji Mistrzostw, które odbyły w się w dn. 19-21 stycznia 2024 r w Kazimierzu Dolnym, reprezentantami naszej izby warszawskiej była adw. Weronika Łobacz oraz adw. Paweł Gugała.

Nasi koledzy odnieśli sukcesy w turniejach indywidualnych:

– adw. Paweł Gugała wywalczył tytuł najlepszego adwokata
– adw. Weronika Łobacz zdobyła I miejsce w klasyfikacji kobiet w szachach szybkich, II miejsce w klasyfikacji kobiet w szachach błyskawicznych oraz II miejsce w generalnej klasyfikacji kobiet.

W klasyfikacji drużynowej ORA Warszawa zdobyła II miejsce w szachach szybkich, II miejsce w szachach błyskawicznych oraz II miejsce w klasyfikacji generalnej.

W imieniu Dziekana adw. Mikołaja Pietrzaka oraz Komisji Integracji Środowej Kultury i Sportu składamy gratulacje.

Serdecznie namawiamy koleżanki i kolegów z naszej izby do udziału w następnej edycji Mistrzostw. Udział kolejnych osób mógłby zwiększyć szanse wygrania klasyfikacji drużynowej ponieważ pod uwagę brane są wyniki trzech najlepszych reprezentantów. W ramach budżetu Komisji przewidziane jest niewielkie dofinansowanie pozwalające na pokrycie wysokości wpisowego w obu turniejach.

Osoby zainteresowane szachami prosimy o kontakt z Komisją, email: komisja.integracji@ora-warszawa.com.pl lub bezpośrednio z adw. Weroniką Łobacz, email: adwokat@lobacz-kancelaria.pl

Wspólnie z naszymi Mistrzami szachowymi Komisja chętnie będzie uczestniczyć w innych przedsięwzięciach na rzecz szachów, np. cyklicznych zajęciach połączonych z mini rozgrywkami.

adw. Monika Rajska, Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej