Spotkanie wspomnieniowe o Stanisławie Mikke – z Bożeną i Katarzyną Mikke

W dniu 21 listopada 2023 r. (wtorek) o godz. 18 w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie odbędzie się spotkanie z Paniami: Bożeną i Katarzyną Mikke – wdową po adw. Stanisławie Mikke, jurorką konkursów krasomówczych jego imienia oraz ich córką, obecnie aplikantką izby warszawskiej.

Stanisław Mikke, od lat 80tych XX wieku wybierany na kolejne kadencje do składu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, pełnił też w latach 1993-2010 (aż do swej śmierci w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem 10 IV 2010 r.) funkcję redaktora naczelnego „Palestry”. Brał osobiście udział w pracach ekshumacyjnych ofiar zbrodni katyńskiej w Katyniu, Charkowie, Miednoje i Bykowni. Był autorem kilku książek – poświęconych pamięci o zbrodni katyńskiej, ale również beletrystycznych.

Żona i córka opowiedzą o Stanisławie Mikke jako o człowieku, adwokacie, samorządowcu, pisarzu, redaktorze, opiekunie narodowej pamięci. Rozmowa będzie też dotyczyła współczesnych doświadczeń obu Pań związanych z adwokaturą.

Spotkanie poprowadzi adw. Ewa Stawicka, która blisko współpracowała ze Stanisławem Mikke i od dziesięcioleci pozostaje zaprzyjaźniona z jego rodziną.

Do udziału w spotkaniu wszystkich zainteresowanych serdecznie zaprasza Samorząd Warszawskiej Izby Adwokackiej.