19.04.2024 / Sport

Spotkanie Dziekana z uczestnikami XXXIX. Narciarskich Mistrzostw Polski Adwokatów w Szklarskiej Porębie

W dniu 17 kwietnia br. w siedzibie ORA w Warszawie uczestnicy XXXIX. Narciarskich Mistrzostw Polski Adwokatów w Szklarskiej Porębie przekazali Dziekanowi adw. Mikołajowi Pietrzakowi pamiątkowy puchar zdobyty przez naszą Izbę za 2. miejsce w klasyfikacji izbowej.

Mistrzostwa, które odbyły się na początku marca w Szklarskiej Porębie, zorganizowane zostały przez Izbę Adwokacką w Wałbrzychu oraz Komisję Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

Od tego roku Mistrzostwa odbywają się pod patronatem adw. Jerzego Zięby, byłego Dziekana izby kieleckiej, znanego z miłości do sportu i promowania sportowej integracji w Adwokaturze.

Pomimo nie najlepszych warunków śniegowych narciarze zmierzyli się w narciarstwie alpejskim i snowboardzie na stokach Ski Areny Karpacz na naśnieżonym i wydzielonym wyłącznie dla potrzeb zawodów stoku narciarskim. Drugiego dnia zorganizowano „Bieg na Szczyt” w stylu dowolnym. Zawodnicy wystartowali z Zakrętu Śmierci w Szklarskiej Porębie, biegnąc do mety na szczyt Wysokiego Kamieniaw Izerach (1058 m n.p.m.).

Warto podkreślić, że nasza Izba nie była w tym sezonie najliczniej reprezentowana. W Mistrzostwach, w których wzięli udział zawodnicy z niemal wszystkich izb w kraju, z naszej izby udział wzięło jedynie 11 osób, w tym 3 aplikantów. O sukcesie zdecydowały wyjątkowo wysokie miejsca naszych zawodników:

Tytuł Najlepszego Zawodnika XXXIX. Narciarskich Mistrzostw Polski Adwokatów: apl. adw. Maksymilian Jabłecki

W swoich kategoriach wiekowych punktowali:

adw. Ludwik Żukowski – złoto w slalomie gigancie

adw. Tomasz Karnkowski  – złoto w slalomie gigancie, srebro w Biegu na Szczyt

adw. Konrad Godlewski  – złoto w slalomie gigancie i najlepszy czas zawodów

apl. adw. Maksymilian Jabłecki – złoto w slalomie gigancie, srebro w Biegu na Szczyt, tytuł Najlepszego Zawodnika XXXIX Narciarskich Mistrzostw Polski Adwokatów

apl. adw. Adam Misztal – srebro w slalomie gigancie, brąz w Biegu na Szczyt

adw. Izabella Kossakowska-Karnkowska – srebro w slalomie gigancie

adw. Damian Pietrzyk – brąz w slalomie gigancie

adw. Jacek Dubois – brąz w Biegu na Szczyt

adw. Przemysław Rosati – 4 miejsce w slalomie gigancie i 4 miejsce w Biegu na Szczyt

adw. Kinga Guzek – 5 miejsce w Biegu na Szczyt

apl. adw. Magda Stankiewicz – statuetka udziału w kategorii Snowboard

W spotkaniu wziął udział Pan Kamil Kowalski, który wręczył upominki w imieniu Wydawnictwa C. H Beck. Nasza reprezentacja otrzymała również dyplomy z gratulacjami z rąk Dziekana adw. Mikołaja Pietrzaka.

Podczas spotkania dyskutowano o promowaniu Mistrzostw w przyszłym roku, a także o możliwościach zorganizowania wyjazdu szkoleniowego dla naszej Izby w nawiązaniu do Adwokackich Dni Narciarskich, które odbyły się w 2014 roku.

Adw. Monika Rajska, Przewodnicząca Komisji Integracji

Apl. adw. Maksymilian Jabłecki, członek Komisji Integracji