16.04.2018 / Sport

X Jubileuszowy Zlot Motocyklowy Adwokatów Wiosna Riders oraz VIII Rajd Rowerowo-Pieszy Adwokatów Wiosna Bike

 

Klub Motocyklowy Adwokatury Polskiej oraz Komisja Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki przy Naczelnej Radzie Adwokackiej zapraszają na X Jubileuszowy Zlot Motocyklowy Adwokatów Wiosna Riders oraz VIII Rajd Rowerowo-Pieszy Adwokatów Wiosna Bike, które odbędą się w Szklarskiej Porębie w dn. 17-20 maja 2018 r. 

Równolegle do imprezy odbywać się będzie szkolenie zawodowe w ramach którego uczestnicy za dopłatą 50 zł będą mieli możliwość zdobycia punktów szkoleniowych.

Zlot i Rajd odbywać się będą w roku jubileuszowym 100-lecia Adwokatury Polskiej. Z tej okazji organizatorzy przygotowują specjalną oprawę wydarzenia, której zwieńczeniem będzie odsłonięcie tablicy pamiątkowej 100-lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej. Zorganizowany zostanie również punktowany Rajd Motocyklowo-Rowerowo-Pieszy z okazji 100-lecia Odrodzonej Adwokatury.

Uczestnicy Zlotu Motocyklowego w piątek wyruszą malowniczą trasą wokół Izerów i Karkonoszy, odwiedzając kurorty po polskiej i czeskiej stronie. Wybraliśmy wijące się serpentyny z przepięknymi widokami. Odwiedzimy Świeradów Zdrój, przejedziemy przepiękną górską trasą w poprzek czeskich Izerów, zajrzymy do Spindlerowego Mlyna i Jańskich Łaźni, wjedziemy koleją gondolową na Śnieżkę, odwiedzimy zabytkowy klasztor w Krzeszowie i zjemy obiad w Karpaczu. W tym czasie grupa rowerowa odwiedzi Jakuszyce, wypije herbatę w Schronisku Orle, zajrzy do czeskiej Izerki, spróbuje pysznych naleśników w Chatce Górzystów i skończy wycieczkę w Świeradowie Zdroju. Grupa turystów pieszych ruszy spod hotelu wprost do Schroniska Pod Łabskim Szczytem, zajrzy do Śnieżnych Kotłów, odwiedzi źródła Łaby, zje pyszny obiad w Schronisku na Szrenicy i zrobi sobie pamiątkowe zdjęcie przy Wodospadzie Kamieńczyka.

W sobotę, tradycyjnie już motocykliści odwiedzą dzieci z Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie. W tym czasie rowerzyści i turyści piesi zwiedzą Szklarską Porębę, odwiedzając punkty widokowe, wodospady i domy karkonoskich artystów. Później wybierzemy się wszyscy (piesi i rowerzyści autokarem) do Zamku Książ w Wałbrzychu. Motocykliści pokręcą się również na trasach pod Strzelińcem i Górami Sowimi.

Aby podkreślić jubileuszowy charakter wydarzenia, zaplanowaliśmy na piątek 18 maja 2018 r. uroczystą kolację, przy muzyce sprawdzonego już w trakcie Narciarskich Mistrzostw Adwokatury zespołu muzycznego Cocons Club grającego covery najpopularniejszych światowych artystów. Oprócz tego w czwartek na powitanie spotkamy się na dyskotece przy muzyce jeleniogórskiej DJ-ki Ani Waraszko. Na zakończenie zlotu zapraszamy na plenerowy koncert rockowy przy okazji kolacji grillowej.

Siedzibą Mistrzostw będzie hotel Blue Mountain Resort – otwarty w lipcu 2017 r. komfortowy kompleks apartamentowy stworzony z myślą o rodzinnym wypoczynku. Jest to hotel z Aquaparkiem i bogatą infrastrukturą składający się z przestronnych apartamentów z aneksem kuchennym i balkonem. W tym roku był on siedzibą XXXV Narciarskich Mistrzostw Adwokatury a uczestnicy bardzo chwalili standard hotelu oraz dostępne atrakcje. Więcej informacji znajdziecie Państwo na www.blue-mountain-resort.pl

Koszt udziału w Zlocie i Rajdzie oraz zamieszkania w Blue Mountain Resort w pokoju dwuosobowym wynosi 700 zł i obejmuje pobyt w dwuosobowym apartamencie o podwyższonym standardzie od obiadokolacji w dniu 17 maja 2018 r. do śniadania w niedzielę 20 maja 2018 r. W cenie mieszczą się okolicznościowe pamiątki, śniadania, obiadokolacja w czwartek 17 maja 2018 r., uroczysta kolacja w piątek oraz kolacja grillową w sobotę. Koszt pobytu obejmuje również wstęp do Aquqparku z wyłączeniem niektórych płatnych usług SPA. Koszt pobytu w apartamencie 1 osobowym wynosi 890 zł.

Termin zgłoszeń na Mistrzostwa upływa 30 kwietnia 2018 r. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wstrzymania przyjmowania zgłoszeń po wyczerpaniu się limitu 130 osób. Warunkiem rezerwacji jest wpłacenie w tym terminie wpisowego w kwocie 500 zł (700 zł za apartament jednoosobowy) oraz przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres email rezerwacja@blue-mountain-resort.pl oraz do wiadomości bartosz.luc@adwokatura.pl. Druga rata musi być wpłacona do dnia 10 maja 2018 r. Szczegółowy program zostanie podany do wiadomości uczestników w terminie późniejszym drogą mailową.

Informacje ogólne bartosz.luc@adwokatura.pl

Informacje o zakwaterowaniu: Hotel Blue Mountain Hotel rezerwacja@blue-mountain-resort.pl 756 199 499

Formularze zgłoszeniowy dostępne są na stronie:

http://www.kmapadwokatura.pl/aktualnosci/86-wr2018-zaproszenie.html

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw
Przewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki NRA
Dziekan ORA w Lublinie adw. Stanisław Estreich
Członek Komisji adw. Bartosz Łuć