15.06.2018 / Sport

Wręczono nagrody za 28. Bieg Konstytucji 3 Maja i sztafetę Ekiden

W dn. 13 czerwca 2018r. w siedzibie Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie miała miejsce uroczystość wręczenia statuetek przez Wicedziekan adw. Katarzynę Gajowniczek-Pruszyńską zwycięzcom w grupie adwokackiej, która pobiegła w 28. Biegu Konstytucji 3 Maja oraz uczestnikom reprezentującym Izbę Adwokacka w Warszawie w XIV sztafecie Ekiden.

W 28. Biegu Konstytucji 3 Maja w ramach Drużyny Izby Adwokackiej w Warszawie wzięło udział kilkunastu adwokatów oraz aplikantów adwokackich. Warto dodać, że był to pierwszy bieg z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej, do której należą trzy biegi o charakterze patriotycznym organizowane pod hasłem „Zabiegaj o pamięć”.

W Naszej drużynie najszybszą zawodniczką okazała się po raz kolejny adw. Anna Kopytowska, która dobiegła do mety z czasem 23:05 min., drugi wynik uzyskała adw. Magdalena Wilk z czasem 25:28 MIN., a trzecia była apl. adw. Anna Nowicka z czasem 26:57 min.
Wśród Panów najszybszy okazała adw. Łukasz Okomski z czasem 17:46, uzyskując tym samym 26 miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugi był apl. adw. Rafał Michalik z czasem 18:21 min., a trzeci adw. Krzysztof Feluch z czasem 18:34 min.

Podczas spotkania wręczono również statuetki osobom, reprezentującym Izbę podczas kolejnej edycji sztafety Ekiden. Jest to sztafeta maratońska, w której drużyny, składające się z 6 osób mają do pokonania łącznie dystans równy długości maratonu. Zawody tradycyjnie odbyły się Parku Szczęśliwickim.
Nasza sztafeta zajęła w ogólnej klasyfikacji wysokie 76. miejsce na 754 drużyn. Warto dodać, iż w swojej turze nasza drużyna uplasowała się na 20. miejscu.

Izbę reprezentowali:
1) adw. Anna Kopytowska – 7,195 km
2) apl. adw. Rafał Michalik (kapitan) – 10 km
3) adw. Krzysztof Feluch – 10 km
4) egz. apl. adw. Anna Karolina Malinowska – 5 km
5) adw. Katarzyna Wiśniewska – 5km
6) apl. adw. Katarzyna Pisarska – 5 km.

Nagrody książkowe dla wszystkich ufundowało wydawnictwo CH Beck.
Spotkanie było także okazją do podsumowania dotychczasowej działalności naszej sekcji biegowej oraz do omówienia Naszych dalszych planów, związanych z uczestnictwem w kolejnych imprezach sportowych.

Przypominamy też o cotygodniowych TRENINGACH BIEGOWYCH organizowanych razem z OIRP Warszawa przygotowujących do kolejnego biegu w ramach Warszawskiej Triady Biegowym, którym będzie 28.Bieg Powstania Warszwskiego. Najbliższy trening odbędzie się w środę, dn. 20 czerwca 2018 r. o godz. 19:30 na boisku Agrykoli przy ul. Myśliwieckiej.

Wszelkich informacji udziela egz. apl. adw. Anna Malinowska pod adresem e-mail: annamalinowska.am@gmail.com.
Cieszymy się, że nasza sekcja biegowa jest bardzo aktywna. Życzymy wszystkich wielu dalszych sukcesów i rekordów sportowych.
Adw. Monika Rajska, Przewodnicząca Komisji
egz. apl. adw. Anna Karolina Malinowska, Członek Komisji