29.03.2018 / Sport

Warszawski aplikant zwycięzcą SKILEX International

Bezpośrednio po zakończeniu XXXV Mistrzostw Polski Adwokatury Szklarska Poręba 2018 po czeskiej stronie Karkonoszy w stacji narciarskiej Pec pod Sneżkou rozpoczął się Międzynarodowy Kongres Prawników Narciarzy SKILEX International. Polskie środowiska prawnicze były skromnie reprezentowane przez 4-osobową reprezentację Adwokatury, adw. Krystynę Tarskę-Przybycień i adw. Janusza Długopolskiego z Izby krakowskiej oraz adw. Ludwika Żukowskiego i apl. adw. Stanisława Kastorego z Izby warszawskiej.

Wśród najlepszych na świecie narciarzy prawników nie było łatwo o wyniki na zawodach, które aspirują do roli nieoficjalnych mistrzostw świata. Wyjątkowy sukces w slalomie gigancie osiągnął apl. adw. Stanisław Kastory, zdobywając najlepszy czas pomimo startu z ostatnim numerem. To zwycięstwo przyniosło mu tytuł Międzynarodowego Mistrza SKILEX 2018. Warto przypomnieć, że nasz aplikant tydzień wcześniej wywalczył tytuł Mistrza Polski Adwokatów. Mecenas Ludwik Żukowski zajął drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej. W biegu płaskim międzynarodowa sztafeta stworzona w ostatniej chwili z udziałem naszego reprezentanta adw. Ludwika Żukowskiego zajęła niespodziewanie bardzo wysokie 2. miejsce, mimo iż wszyscy członkowie reprezentowali generację 60+. Równie zaskakująco i szczęśliwie zakończyły się zawody w alpejskiej sztafecie „funrace” rozgrywanej w slalomie równoległym na nartkach typu ski-edge o długości ok. 120 cm. Międzynarodowy 4-osobowy zespół z udziałem adw. Janusza Długopolskiego widowiskowo wygrał tę emocjonującą konkurencję.

Następna edycja Kongresu Skilex International zostanie zorganizowana przez sekcję francuską w Val d’Isere w terminie 10-17 marca 2019 r.

W imieniu polskich uczestników składamy podziękowania czeskiemu komitetowi organizacyjnemu pod kierownictwem adw. dr Kateriny Stranskiej za wyjątkową organizację tego wydarzenia pod względem merytorycznym, integracyjnym i sportowym. Zostają fantastyczne wspomnienia i szkoda, że było nas tak mało… Za rok zapraszamy do Francji!

Adw. Ludwik Żukowski, Przewodniczący Sekcji Prawa Sportowego, Członek Komisji Integracji Kultury i Sportu