08.06.2018 / Sport

Sukcesy izbowych tenisistów na jubileuszowych XL Mistrzostwach Polski Adwokatów w Tenisie w Lublinie

Informujemy, iż dużym sukcesem dla naszej izby zakończyły się jubileuszowe XL Mistrzostwach Polski Adwokatów w Tenisie.

W dniach 31.05-3.06.2018 r. w Lublinie na kortach Lubelskiego Klubu Tenisowego odbyły się Mistrzostwa Polski Adwokatów w tenisie ziemnym.

Były to Mistrzostwa wyjątkowe, gdyż tegoroczny turniej został rozegrany już po raz czterdziesty! Jubileuszowa edycja znakomicie zbiegła się z wyjątkowym rokiem dla Polskiej Adwokatury, w którym obchodzimy 100 lecie jej istnienia.

Co roku Mistrzostwa odbywają w innym mieście, co stwarza doskonałą możliwość poznawania nowych, ciekawych miejsc. Współorganizatorami imprezy była Naczelna Rada Adwokacka oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Lublinie.

Korty Lubelskiego Klubu tenisowego są częścią dużego kompleksu sportowego: stadionu lekkoatletycznego, boiska piłkarskiego, toru żużlowego, hali widowiskowo-sportowej oraz imponującego swoim wyglądem i infrastrukturą Aqua Parku.

Turniej został rozegrane w następujących kategoriach: turniej open mężczyzn i open kobiet, turniej mężczyzn + 35, +45, +55, + 65, debel open, mikst oraz turniej rodzinny.

Organizatorzy stworzyli uczestnikom bardzo dobre warunki do rywalizacji sportowej, Zawody zostały rozegrane na trzech różnych nawierzchniach tj. na sztucznej trawie, na nawierzchni ceglastej oraz nawierzchni betonowej i to zarówno na kortach otwartych jak i na hali. Można powiedzieć, iż każdy tenisista mógł znaleźć coś dla siebie, a jednocześnie nie było miejsca na wymówki, że nawierzchnia jest dla któregoś gracza nieodpowiednia.

Gry turniejowe toczyły się przez trzy dni w upalnej atmosferze. W czwartek i piątek zostały rozegrane mecze grupowe i półfinały, natomiast w sobotę rozegrano mecze finałowe we wszystkich kategoriach.

W najbardziej prestiżowej i najsilniej obsadzonej kategorii singiel open mężczyzn tytuł Mistrza Polski Adwokatów w Tenisie 2018 r. zdobył nasz kolega izbowy adw. Jarosław Kowalewski, który w finale stojącym na bardzo wysokim poziomie bezapelacyjnie pokonał adw. z Izby Pomorskiej Marcina Chmieleckiego. Brązowy medal zdobył, również nasz reprezentant, adw. Mateusz Zakrzewski oraz adw. Piotr Dobrzański z Izby Adwokackiej w Bydgoszczy.

Adw. Jarosław Kowalewski zdobył również Tytuł Mistrza Polski Adwokatów w Tenisie 2018 w kategorii debel open w parze z adw. Bartłomiejem Wituckim z Izby Pomorskiej. Adw. Kowalewski i adw. Witucki pokonali w finale parę adw. Piotr Dobrzański/adw. Marcin Chmielecki. Mecz finałowy stał na rewelacyjnym poziomie, była bardzo zacięty i emocjonujący, i dopiero decydująca rozgrywka w super tie-breaku przesądziła o losach meczu.

Sukces odniósł również adw. Maciej Żbikowski z Izby warszawskiej, który w swoje kategorii wiekowej zdobył tytuł Vice-Mistrza Polski.

Uczestnicy przed, w trakcie i po wyczerpujących meczach mogli korzystać z napojów, bogatego wybory owoców, specjalistycznych przekąsek dla sportowców oraz specialite de la maison chłodnika lubelskiego.

W trakcie turnieju odbyły się również dwie imprezy towarzyszące. Grill z muzyką na żywo oraz kolacja na dachu jednego z lubelskich hoteli. Druga impreza była wyjątkowa. Tak ze względu na dobre jedzenie, jak i występ na żywo znakomitej piosenkarki serwującej uczestnikom najbardziej znane motywy muzyczne, ale również ze względu na fantastyczną panoramę Lublina i okolic rozpościerającą się z dachu hotelu.

W ten sposób XL Mistrzostwa Adwokatów w Tenisie Lublin 2018 przeszły do historii, zapisując się bardzo miło w pamięci uczestników. Następne Mistrzostwa już czy też dopiero za rok. Czekamy z niecierpliwością.