01.09.2021 / Sport

II Wielobranżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski w Tenisie

Fundacja Aktywni dla Polski zaprasza wszystkich tenisistów do udziału w kolejnej edycji turnieju pod nazwą II Wielobranżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski w Tenisie.

Mistrzostwa rozgrywane są  pod patronatem Polskiego Związku Tenisowego oraz Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w celu krzewienia aktywności fizycznej wśród pracowników różnych profesji i popularyzacji tenisa w zakładach pracy jak i w różnych grupach zawodowych.

Turniej, oprócz rywalizacji ma służyć sportowej integracji środowisk tenisowych z różnych firm w celu promocji wspólnych wydarzeń sportowych i rekreacyjnych dla osób w różnym wieku i na różnym poziomie sportowym jako jednej z form działalności pracodawców na rzecz swoich pracowników.

UDZIAŁ W TURNIEJU JEST BEZPŁATNY !!

Celem rozgrywek jest wyłonienie Drużynowego Wielobranżowego Mistrza Polski w Tenisie.

Zawody zostaną rozegrane w następujących kategoriach:

  1. Drużyny 2 osobowe
  2. Drużyny 4 osobowe
  3. Drużyny kobiece i mieszane 2-4 osobowe w których minimum połowa składu to Panie

Turniej zostanie rozegrany w Warszawie na kortach Klubu Tenisowego Warszawianka, ul. Piaseczyńska 71,  w dniach 11–12 września 2021.  W niedzielę w godzinach 21:00 – 22:00 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród.

Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz dostępny na stronie organizatora:

https://aktywnidlapolski.pl/wydarzenie/wielobranzonwe_druzynowe_mistrzostwa_polski_w_tenisie/

Aktualności można śledzić na Facebooku:

https://www.facebook.com/Wielobran%C5%BCowe-Dru%C5%BCynowe-Mistrzostwa-Polski-W-Tenisie-108353764892533

Turniejowi będzie towarzyszyć wystawa plakatów poświęcona polskim tenisistom, którzy w czasie okupacji niemieckiej wykazali się szczególnym bohaterstwem i postawą patriotyczną. Wystawa prezentowana będzie w ramach obchodów100–lecia Polskiego Związku Tenisowego.

Doświadczeni fizjoterapeuci pokażą metody skutecznej rozgrzewki przed grą w tenisa oraz ćwiczenia jakie należy wykonywać po wysiłku fizycznym. Przewidziane są także spotkania z licencjonowanymi trenerami tenisa, porady w doborze sprzętu i akcesoriów prowadzone przez dystrybutorów sprzętu tenisowego, warsztaty z zakresu zdrowego odżywiania, szkolenie z zakresu przygotowania motorycznego w każdym wieku do uprawiania sportu. Doświadczony trener personalny przeprowadzi diagnozę stanu podstawowych cech motorycznych takich jak siła, zwinność czy gibkość, udzieli wskazówek jak adekwatnie do swojego wieku i poziomu wytrenowania organizmu podnosić swoją sprawność i ogólną kondycję całego ciała.

Przez cała imprezę będzie czynny punkt gastronomiczny, gdzie uczestnicy będą mogli zjeść zdrowe i pożywne posiłki.

W każdej kategorii nasza Izba można wystawić kilka drużyn.

Pomocą przy zgłoszeniach izbowych służy adw. Monika Rajska, Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu. Prośba o kontakt mailowy: monika.rajska@wp.pl