14.11.2019 / Sport

Grupa adwokacka z naszej Izby w Biegu Niepodległości w Warszawie

11 listopada br. o godz. 11.11 ruszył Bieg Niepodległości w Warszawie. W tym roku bieg zaliczany do warszawskiej triady biegowej odnotował rekord frekwencji, bowiem ukończyło go niemalże 19 tysięcy osób.

W Biegu jak co roku uczestniczyła liczna grupa adwokacka z naszej Izby. Uczestnicy pokonali głównymi ulicami miasta – al. Jana Pawła II oraz al. Niepodległości – dystans liczący 10 km. Zawodnicy ubrani w białe i czerwone koszulki utworzyli na ulicach Warszawy „żywą” flagę, która rozciągała się na całej trasie biegu.

We współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Warszawie, Komisja Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie zorganizowała podczas trwania Biegu Niepodległości tzw. Strefę Mecenasa, w której uczestnicy biegu, kibice, a także sympatycy naszych Izb, mogli się ogrzać, napić herbaty i poczęstować zupą oraz czekoladkami „z adwokatem”. Strefa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, a udział adwokatów oraz radców prawnych został bardzo pozytywnie przez wszystkich odebrany.  Usytuowanie strefy przy starcie i mecie zachęca wszystkich uczestników do jej odwiedzenia spełniając w ten sposób istotną rolę wizerunkową.

Otuchy biegaczom dodawał m.in. adw. Andrzej Orliński – wicedziekan ORA w Warszawie oraz adw. Kamil Szmid, członek ORA wraz z rodziną. W biegu Niepodległości wystartował również wybitny narciarz i przewodniczący Sekcji Prawa Sportowego – adwokat Ludwik Żukowski. Nie zabrakło także adwokat Magdaleny Wilk, którą jest ambasadorką innych biegów masowych.

W Drużynie Adwokackiej najszybszą zawodniczką była adw. Anna Kopytowska, która ukończyła bieg z wynikiem 45.05 min, druga adw. Aleksandra Kabać z czasem 47 min. 25 sek., trzecia adw. Ewa Rusak z czasem 48 minut i 24 sekundy.

Wśród Panów najszybszym biegaczem okazał się adwokat Marcin Stupak, który przybiegł na metę w czasie 34.11 min; na drugim miejscu uplasował się aplikant adwokacki Rafał Małolepszy, który ukończył bieg z czasem 37.00 min. Trzecie miejsce zajął adwokat Krzysztof Feluch, któremu pokonanie trasy zajęło 38 minut i 29 sekund.

Puchary i nagrody dla najlepszych biegaczy zostaną wręczone oficjalnie na spotkaniu z Dziekanem, którego termin podamy wkrótce.

Za pomoc przy sprawach organizacyjnych dziękujemy naszym niezastąpionym koleżankom adwokat Joannie Tkaczyk, adwokat Magdalenie Niegierewicz oraz aplikantowi adwokackiemu Zbigniewowi Mindzie oraz jego żonie Elżbiecie, którzy od rana rozstawiali nasze materiały reklamowe i dzielnie reprezentowali Izbę podczas Biegu. Podziękowania należą się także apl. adw. Annie Nowickiej, która czuwała nad zapisami do drużyny we współpracy z Aktywną Warszawą.

W imieniu naszej Sekcji Biegowej przypominamy, że wspólne treningi biegowe organizowane wraz z OIRP Warszawa, będą odbywać się w każdą środę w Centrum Terapii „Olinek” w kompleksie przy ul. Bobrowieckiej 9 (budynek C, poziom -1). W sezonie zimowym treningi halowe rozpoczynać będą się o godzinie 19.30. Treningi są prowadzone przez  trenera Jacka Gardenera i skierowane są do początkujących i zaawansowanych biegaczy, a także innych osób które chciałyby poprawić swoją kondycję fizyczną. Serdecznie zapraszamy.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom biegu i życzymy dalszych sukcesów.