14.12.2018 / Sport

Dziekan uhonorował zwycięzców w 30. Biegu Niepodległości

10 grudnia br. Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej, adw. Mikołaj Pietrzak oraz Wicedziekan, adw. Andrzej Orliński spotkali się ze zwycięzcami wśród adwokatów i aplikantów biegnących we wspólnej drużynie w 30. Biegu Niepodległości.

30. Bieg Niepodległości w Warszawie to jeden z największych biegów ulicznych w Polsce na dystansie 10 km, który tradycyjnie odbywa się 11 listopada w rocznicę Odzyskania Niepodległości. W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 18 tysięcy uczestników, w tym ok. 100 adwokatów i aplikantów. Wśród biegnących członków Palestry nie zabrakło też przedstawicieli władz adwokackich. Do mety z dobrymi czasami dobiegli adw. Andrzej Zwara, członek Prezydium NRA, adw. Kamil Szmid i adw. Luka Szaranowicz – członkowie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Biegaczom kibicował adw. Andrzej Orliński, wicedziekan ORA w Warszawie oraz r.pr. Włodzimierz Chróscik, Dziekan OIRP

Po raz trzeci wspólnie z OIRP Warszawa zorganizowaliśmy „Strefę Mecenasa”, w tym roku oferując ciepłe napoje, zupę oraz czekoladki „Adwokat”.

Strefa Mecenasa usytuowana wzdłuż trasy Biegu w widocznym miejscu cieszyła się w tym roku bardzo dużym zainteresowaniem wśród wszystkich uczestników Biegu, a udział adwokatów oraz radców prawnych jest dzięki temu wyjątkowo pozytywnie odebrany.

Pamiątkowe puchary oraz dyplomy z rąk Dziekanów odbierali:

Panie:

I miejsce adw. Agnieszka Zwierzyńska, czas 44:50 min

II miejsce adw. Anna Polak, czas 49:45 min

III miejsce adw. Ewa Bargiel–Morawska, czas 50:00 min

Panowie:

I miejsce apl. adw. Aleksander Dragan, Izba Adwokacka w Kielach, z rewelacyjnym czasem 31:37 min czyli pół godziny J

II miejsce adw. Marcin Stupak, czas 34:24 min

III miejsce adw. Michał Klimowicz, czas 38:21 min

Wszyscy laureaci dodatkowo otrzymali komentarze ufundowanie przez Wydawnictwo CH Beck, z rąk przedstawiciela Kamila Kowalskiego.

Ponadto apl. adw. Aleksander Dragan otrzymał superpuchar dla „Najszybszego Mecenasa” za najlepszy czas wśród adwokatów radców prawnych oraz specjalną nagrodę w postaci vouchera ze sklepu biegowego MISUNO. Nasz kielecki kolega zajął wyjątkowo wysokie 12 miejsce w klasyfikacji generalnej na liście wszystkich uczestników biegu!

Dziekan przekazał też podziękowania za pomoc przy sprawach organizacyjnych:

adw. Monice Rajskiej , Przewodnicząca Komisji

adw. Annie Karolinie Malinowskiej, członek Komisji, koordynator Sekcji Biegowej

adw. Magdalenie Niegierewicz, członek Komisji

adw. Joannie Tkaczyk, członek Komisji

adw. Bartłomiejowi Lewandowskiemu

apl. adw. Zbigniewowi Minda, wraz z żoną Elżbietą

Komisja Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu przypomina o cotygodniowych treningach biegowych przy ul. Bobrowieckiej 9, budynek C, sala Olinek o godz. 19:00. Treningi organizowane są wspólnie z OIRP Warszawa.

Adw. Monika Rajska

Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu