Śp. Grażyna Zakrzewska – 30 lat pracy na rzecz Adwokatury Warszawskiej

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszej ukochanej Koleżanki z Biura Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie – Grażyny Zakrzewskiej. Osoby niezwykle ciepłej, empatycznej i koleżeńskiej. Zawsze gotowej nieść pomoc i wsparcie każdemu, kto tego potrzebował.

Dla wielu pokoleń adwokatek i adwokatów z naszej izby to właśnie Grażynka, bo tak zdrobniale i ciepło o niej zawsze mówiliśmy, była symbolem pracy i zaangażowania biura na rzecz środowiska warszawskich adwokatów.

Była postrzegana jako człowiek – instytucja. Dla Izby Adwokackiej w Warszawie pracowała przeszło 30 lat. Codziennie mogliśmy liczyć na jej wiedzę, doświadczenie i profesjonalizm, które nieprzerwanie wykorzystywała dla dobra środowiska adwokackiego i wszelkich działań podejmowanych na rzecz praw najsłabszych.

Jej empatia i życzliwość zostanie zapamiętana szczególnie przez członków Koła Adwokatów Emerytów i Rencistów oraz Koła Seniorów. To dla nich, także często poza pracą, była nieocenionym wsparciem. Nawet w najtrudniejszych sytuacjach życiowych zawsze można było liczyć na jej uśmiech i optymizm. Była dla nich sercem Warszawskiej Adwokatury.

Żywa wiara w Boga, której nie ukrywała, dawała Jej siłę w codziennym życiu i pracy.

Jej Dzieciom, Mężowi i Rodzinie wyrazy najserdeczniejszego współczucia składa w imieniu całej społeczności Adwokatury Warszawskiej Dziekan ORA w Warszawie, członkowie Prezydium, członkowie Rady oraz dyrektor Biura ORA w Warszawie wraz z pracownikami.

Grażynka odeszła 26 czerwca 2023 r., w dniu swoich urodzin.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione 4 lipca br. o godz. 11:50 w kościele św. Wincentego (murowanym) na Bródnie, po którym nastąpi odprowadzenie śp. Grażyny Zakrzewskiej na miejscowy cmentarz do rodzinnego grobu.

Informacje dodatkowe

Jeżeli posiadacie Państwo zdjęcia razem z Grażynką i chcielibyście się nimi podzielić z Rodziną Zmarłej, prosimy o ich przesłanie na adres grazynkazakrzewska517@gmail.com. Prosimy o wybranie maksymalnie kilku sztuk, ponieważ Rodzina chce je wykorzystać w celu stworzenia pokazu slajdów, który będzie odbywał się w czasie konsolacji.

Wolą Rodziny jest, aby – zamiast kwiatów przynoszonych zwyczajowo podczas uroczystości pogrzebowej – dokonać darowizny na rzecz Archidiecezjalnego Zespołu Domowej Opieki Paliatywnej, które opiekowało się Grażynką w jej chorobie i które wcześniej Grażynka regularnie wspierała.

Nr konta bankowego: 80 1020 1026 0000 1202 0247 4930