22.12.2023 / Sport

Przedświąteczne spotkanie izbowych Biegaczy z Dziekanem

18 grudnia 2023 roku w Sali Klubowej siedziby Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie miało miejsce przedświąteczne spotkanie niezawodnych Biegaczy Izby Warszawskiej z Panem Dziekanem – adw. Mikołajem Pietrzakiem. Motywem przewodnim spotkania przy al. Ujazdowskich 49 było liczne uczestnictwo naszych Koleżanek i Kolegów w ramach drużyny adwokacko-aplikanckiej w tegorocznej 33. edycji Biegu Niepodległości oraz drużyny aplikanckiej „Zielone Lwięta” w wydarzeniu sportowym RUNMAGEDDON WARSZAWA Twierdza Modlin 2023. Te dwa wydarzenia stały się bowiem prawdziwym powodem do dumy dla Izby Adwokackiej w Warszawie.

• 33 BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Podczas 33. Biegu Niepodległości w dniu 11 listopada 2023 roku w Drużynie izbowej wystartowało kilkunastu zawodników, aby w ten sposób uczcić niepodległą i wolną Polskę.

Najszybszą zawodniczką spośród pań okazała się adw. Aleksandra Kabać z czasem 43 min. 13 sek. Drugie miejsce w klasyfikacji izbowej przypadło adw. Agnieszce Zwierzyńskiej z wynikiem 47 min. 01 sek. Na trzecim miejscu znalazła się adw. Anna Nowicka – czas 47 min. 36 sek.

W kategorii panów zwyciężył adw. Rafał Małolepszy z fenomenalnym wynikiem 35 min. 54 sek. Drugie miejsce zajął adw. Marcin Stupak z czasem 37 min. 43 sek. Trzecie miejsce w klasyfikacji izbowej zajął adw. Jan Dudzik – czas 39 min. 05 sek.
W Drużynie Izby Adwokackiej w Warszawie wysokie wyniki podczas Biegu zajęli również adw. Robert Bednarczyk, adw. Mateusz Zakrzewski, adw. Andrzej Barciński oraz adw. Adam Błażejewicz.

• RUNMAGEDDON Warszawa Twierdza Modlin 2023

Niepowtarzalną energią mogła podczas spotkania podzielić się izbowa drużyna aplikancka „Zielone Lwięta”, która w jesiennej aurze zmagała się w dniu 30 września 2023 roku z ponad 30 przeszkodami podczas ekstremalnego biegu RUNMAGEDDON.
W szeregach „Zielonych Lwiąt” z sukcesem ukończyli bieg apl. adw. Magdalena Borychowska, apl. adw. Konrad Strojny, apl. adw. Michał Kucharski, apl. adw. Filip Borowski, apl. adw. Piotr Blank oraz kapitan drużyny apl. adw. Miłosz Kołcz-Otwinowski.

Szczegółowa relacja dostępna jest tutaj:

Wszyscy biegacze za zaangażowanie w promocję Samorządu Adwokackiego, a także aktywnego trybu życia otrzymali indywidualne pamiątkowe dyplomy. Zawodnicy z najlepszymi wynikami w Biegu Niepodległości otrzymali ponadto imienne puchary ufundowane przez naszą Izbę oraz cenne publikacje książkowe z Wydawnictwa C.H. BECK, zaś każdy Runmageddończyk z drużyny „Zielonych Lwiąt” nagrodzony został Terminarzem Adwokata i gadżetami izbowymi.

Ponadto, przyznane zostały dwa wyróżnienia dziekańskie: wśród pań nagrodę specjalną otrzymała adw. Anna Pawlikowska (Izba Zielonogórska), która zajęła 4. Miejsce wśród adwokatek, zaś wśród panów – apl. adw. Michał Kucharski – najlepszy czas wśród aplikantów.

W wydarzeniu wziął udział adw. Jacek Dubois, wielokrotny uczestnik poprzednich edycji Biegu Niepodległości. Pan Mecenas rozbawił wszystkich swoimi dykteryjkami związanymi ze sportem.

Za pomoc przy sprawach organizacyjnych dziękujemy adw. Annie Nowickiej niezastąpionej koordynatorce Sekcji Biegowej.
W imieniu naszej Sekcji Biegowej przypominamy, że wspólne treningi biegowe organizowane wraz z OIRP Warszawa odbywają się w każdą środę w godz. 19.00-20.10 na stadionie lekkoatletycznym Agrykoli – ul. Myśliwiecka 9. Najbliższy trening zaplanowany jest w dn. 27 grudnia br. Kolejny – już w Nowy Roku – w dniu 3 stycznia 2024 r.

Treningi dedykowane są osobom początkującym jak i zaawansowanym oraz mają na celu poprawienie ogólnej sprawności ruchowej i wydolności organizmu. Idealna baza przy uprawianiu każdego sportu, a w zimie to doskonałe ćwiczenia przed sezonem narciarskim.

Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym Biegaczom i życzymy wielu sukcesów w Nowym Roku!