Przedłużenie do 19 kwietnia br. zapisów na bezpłatne dostępy LEGALIS APLIKANT i LEX APLIKANT dla aplikantów 2 i 3 roku szkolenia

Uwzględniając prośbę Samorządu Aplikantów, Prezydium Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie zadecydowało o przedłużeniu zapisów na dostępy do Systemów Informacji Prawnej, dedykowanych aplikantom (SIP Aplikant).  Podobnie jak w ubiegłych latach aplikanci Izby Adwokackiej w Warszawie w ramach pomocy dydaktycznej mają możliwość nieodpłatnego skorzystania z dostępu do SIP Aplikant obejmujących aktualne bazy danych aktów prawnych, orzecznictwo i zaktualizowane komentarze z wielu dziedzin prawa.

Każdy aplikant może dokonać wyboru jednego programu. Okres licencji obu programów trwa do 31 marca 2023 r.

Przy przyznawaniu dostępu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Oferta będzie ważna do wyczerpania limitu 100 dostępów przyznanego dodatkowo dla każdego roku szkolenia.

Przypominamy także, że zeszłoroczne subskrypcje zakończyły się się 31 marca 2021 r. i będą odłączane w ciągu kilku dni po tym terminie.

Roczne dostępy do obu programów są w całości finansowane przez Izbę Adwokacką w Warszawie. Aplikanci nie ponoszą żadnych kosztów korzystania z nich.

Aplikanci mogą wybrać z jedną z dedykowanych ofert jakie przedstawiły wydawnictwa:

  1. System Informacji Prawnej LEGALIS APLIKANT PLUS

Szczegóły oferty wydawnictwa C.H. BECK znajdują się w linku:

https://legalis.pl/wp-content/uploads/2022/02/Pakiet_Orange_dla_Aplikantow_Izby_Adwokackiej_w_Warszawie.pdf

 

Oferta LEGALIS APLIKANT PLUS obejmuje dostęp do ujednoliconej bazy aktów prawnych z codzienną aktualizacją, orzecznictwa, kierunków orzeczniczych, wzorów umów i pism procesowych oraz Monitora Prawniczego. System jest w tym roku wzbogacony o komentarze C.H. Beck do wszystkich dziedzin prawa (wcześniej to były tylko Komentarze Beck OK), metodyki oraz N.ius – aktualności legislacyjne i orzecznicze.

  1. System Informacji Prawnej LEX APLIKANT PREMIUM

Szczegóły oferty wydawnictwo Wolters Kluwer znajdują się w linku:

https://www.wolterskluwer.com/pl-pl/solutions/lex/lex-aplikant/ora/

Wersja LEX APLIKANT PREMIUM zawiera pełną bazę komentarzy, monografii i procedur cywilnych, handlowych i karnych, linie orzecznicze, a dodatkowo dostęp do nagrań ze szkoleń online (webinaria) poświęconych tworzeniu pism procesowych z różnych dziedzin prawa. Program jest wzbogacony o dostęp do LEX Cloud, który umożliwia dodawanie do LEX własnych dokumentów oraz współdzielenie zasobów z innymi użytkownikami.

Każdy aplikant bez dokonywania zgłoszenia w Dziale Szkolenia może też skorzystać z podstawowej wersji LEX APLIKANT STANDARD zawierającej zbiór przepisów, orzecznictwa i linii orzeczniczych, a także piśmiennictwa, glos i wzorów dokumentów. Rejestracji należy dokonywać on-line bezpośrednio na stronie wydawnictwa.: https://www.lex.pl/dostep-testowy/lex-aplikant,128777.html#xd_co_f=YWYzNWMwMDgtNDY0NS00OThiLWI3NzEtYTFjZTY0NDc5NDM2~ . Wersje testowe będą ważne do dn. 31 grudnia br. a następnie będą wymagały aktualizacji.

ZGŁOSZENIA 

Zgłoszenia należy kierować najpóźniej do wtorku, dn. 19 kwietnia 2022 r., godz. 14:00 do Działu Szkolenia Aplikantów Adwokackich wypełniając formularz:

https://forms.gle/eaA9mYcxvULEHq2t9

Jednocześnie informujemy, że z uwagi na obowiązujący limit zgłoszeń, możliwość dokonania zgłoszenia może zostać zamknięta wcześniej, zaś dostępy zostaną przyznane w ramach obowiązującego limitu.

Mamy nadzieję, że zasoby i nowoczesne narzędzia obu systemów informacji prawnej ułatwią Państwu bieżącą naukę oraz przygotowanie się do kolokwiów oraz egzaminów.

 

adw. Ewa Bojanowska
Kierownik Szkolenia Aplikantów Adwokackich

adw. Monika Rajska
Koordynator Projektu