Pokaz filmu – „Sędziowie pod presją” – 24 stycznia br.

Komisja Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu wraz z Komisją Wizerunku Edukacji i Komunikacji Społecznej Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie zapraszają adwokatów i aplikantów Izby na zamknięty pokaz filmu „Sędziowie pod presją”.  

Jest to film dokumentalny opowiadający o niepokornych sędziach, którzy stają w obronie Konstytucji oraz trójpodziału władzy. Jednym z bohaterów filmu jest sędzia Igor Tuleya, który wbrew naciskom wydaje niekorzystne dla rządzących wyroki. Twórcy filmu przyglądają się konsekwencjom bezkompromisowej postawy sędziego i pokazują, jak polityczna presja wpływa na jego życie. Po rozstrzygnięciu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji przez Polskę przetacza się największa fala demonstracji w ostatnich latach. Sędziowie także wychodzą na ulice, by ramię w ramię z obywatelami stanąć w obronie praworządności.

Pokaz odbędzie się już w poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. o godz. 19:00 w Kinotece PKiN (Pałac Kultury i Nauki, wejście od strony al. Jerozolimskich).

Przed projekcją będziemy mieli wyjątkową okazję gościć producentkę filmu Iwonę Harris, reżysera Kacpra Lisowskiego oraz bohatera filmu sędziego Igora Tuleyę.  Rozmowę z gośćmi poprowadzi Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej, adw. Mikołaj Pietrzak. 

Po seansie zapraszamy na mały poczęstunek oraz lampkę wina do kinowej kawiarni.  

Zapisy poprzez formularz: https://forms.gle/mzUZQ2oQYRZk9tSm8 

Wydarzenie jest w całości finansowane ze środków Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Z bezpłatnego biletu na pokaz mogą skorzystać osoby niezalegające z opłatami na rzecz samorządu.

Z uwagi na ograniczenia związane z reżimem sanitarnym, liczba miejsc podczas wydarzenia jest ograniczona i przewidziana wyłączenie dla adwokatów i aplikantów (bez osób towarzyszących), którzy są w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub posiadają negatywny wynik testu na COVID-19, wystawiony nie później niż 48 przed terminem Wydarzenia. Przed wejściem na salę mogą być Państwo poproszeni o okazanie certyfikatu szczepienia lub wyniku testu.

Partnerem wydarzenia jest Kinoteka Multiplex nowoczesny kompleks kinowy z 8 salami w wyjątkowych wnętrzach Pałacu Kultury i Nauki.  W tym miejscu znajdowały się kiedyś sztandarowe sale kinowe, takie jak Przyjaźń, Wiedza, czy Młoda Gwardia. Styl multipleksu łączy w sobie socrealistyczną architekturę z tradycją powojennej Warszawy.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy: lusiakjustyna@gmail.com lub telefoniczny z apl. adw. Justyną Łusiak (tel. 698 383 844).

Zapraszamy serdecznie!

adw. Monika Rajska, Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu

adw. Maria Kozłowska, Wiceprzewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu

apl. adw. Justyna Łusiak, Przewodnicząca Samorządu Aplikantów Adwokackich

apl. adw. Helena Lendzion, Wiceprzewodnicząca Samorządu Aplikantów Adwokackich