Lista kandydatów na patronów na 2022 rok już dostępna

Zawiadamiamy o utworzeniu listy adwokatek i adwokatów, którzy zadeklarowali chęć objęcia patronatem aplikantów adwokackich naszej Izby. Lista powstała w wyniku ankiety przeprowadzonej w tej sprawie na przełomie listopada i grudnia 2021 wśród członków naszej izby.

Jej celem był uzyskanie deklaracji od adwokatów i adwokatek, którzy w pierwszej kolejności gotowi są podjąć się szkolenia przyszłych praktyków naszego zawodu.

Przypomnijmy, iż w 2018 roku, w jubileuszowym roku 100-lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej, zrealizowana została pierwsza część projektu #uczeńmistrz#twórczypatronat. Projekt nagrań patronów wraz z ich uczniami miał na celu pokazanie najlepszych wzorców w zakresie budowania relacji między adwokatem a aplikantem i rozwoju pod okiem doświadczonego mistrza. Na aplikacji adwokackiej jest nim właśnie patron.

Utworzenie listy patronów ma na celu umożliwienie nawiązania kontaktu przez aplikantów z tymi osobami, które chcą aktywnie uczestniczyć w procesie kształcenia aplikantów.

Lista patronów dostępna jest w specjalnej zakładce Lista Patronów na naszej stronie www: https://www.ora-warszawa.com.pl/aplikacja-adwokacka-lista-patronow/

 

Z wyrazami szacunku

adw. dr Katarzyna Gajowniczek- Pruszyńska