Webinarium: #kleimyFintech – FinTech -wyzwania, aspekty prawne – 12.11. br.

Sekcja Prawa Bankowego zaprasza na webinarium pt. #kleimyFintech – FinTech -wyzwania, aspekty prawne, które odbędzie się 12 listopada w godz. 10:00 – 12.00.
Będziemy rozmawiać o Fintechu, nowych technologiach w bankowości, PSD 2, rozwoju Legal Techu.

Link do rejestracji: https://zoom.us/webinar/register/WN_1RKEJzkZR6G4HNJmQSP8NA

Nasi goście to m.in.:
dr hab Michał Polasik – prof. UMK w Toruniu, wybitny specjalista z zakresu bankowości, usług płatniczych, prelegent na konferencjach branżowych, autor ponad 60 publikacji z zakresu bankowości.
dr Michał Nowakowski – r.pr. założyciel i jedyny prowadzący portal www.finregtech.pl oraz radca prawny z doświadczeniem zawodowym w instytucjach finansowych. Pasjonat wszystkiego co na styku nowych technologii i regulacji, w szczególności otoczenia Fintech i RegTech oraz sztucznej inteligencji. Doktor nauk prawnych, członek Komisji LegalTech przy OIRP w Warszawie. Autor książki Fintech. Technologia, Finanse, Regulacje. Praktyczny przewodnika dla sektora innowacji finansowych.

Emil Radziszewski – Dyrektor Departamentu Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych i Instytucji Płatniczych w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego. Prawnik i nadzorca finansowy z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym, specjalizujący się w prawie bankowym publicznym i regulacjach dotyczących usług płatniczych i pieniądza elektronicznego. Kierował zespołem zajmującym się licencjonowaniem działalności bankowej, a od prawie 3 lat kieruje departamentem zajmującym się m. in. licencjonowaniem i nadzorem bieżącym nad niebankowymi dostawcami usług płatniczych.

dr Paweł Widawski – wiceprezes zarządu Fundacja Polska Bezgotówkowa, adiunkt w Zakładzie Prawa Bankowego WPiA UW, opiekun Koła Naukowego Prawa Bankowego na WPiA UW, wcześniej dyrektor w ZBP, Specjalizuje się w obszarze prawnych aspektów usług płatniczych i innowacji finansowych.