Warsztaty online: Zrozumiałe pouczenia dla zatrzymanych – 24.11 br.

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach on-line: Zrozumiałe pouczenia dla zatrzymanych, których celem jest wypracowanie zrozumiałych pouczeń dla zatrzymanych. Warsztaty odbędą się 24 listopada br. w godz. 10:00-14:00 i są adresowane głównie do reprezentantów zawodów prawniczych związanych z procedurą karną. Warsztaty dotyczą prostego języka w pouczeniach (a nie zatrzymań pod kątem proceduralnym).

Warsztaty są częścią projektu finansowanego przez Komisję Europejską i pilotowanego przez Hungarian Helsinki Committee w porozumieniu z  Fair Trials (Belgia), APADOR-CH (Rumunia) i Antigone (Włochy). Celem projektu jest wypracowanie zrozumiałych pouczeń w 10 państwach członkowskich.

Warsztaty składają się z dwóch części:

  • Część przygotowawcza: szkolenie e-learningowe „Prosty język w procedurze karnej” – do samodzielnego przejścia w dowolnym czasie przed warsztatami. Szkolenie jest poświęcone głównym zasadom porozumiewania się w zrozumiały sposób. Na jego ukończenie potrzeba ok. 30 minut. Przejście szkolenia jest obowiązkowym wstępem do udziału w warsztatach online.
  • Warsztaty online – podczas czterogodzinnych warsztatów będzie można pogłębić swoją znajomość narzędzia, jakim jest prosty język, przedyskutować obecne problemy związane z pouczeniami i wspólnie wypracować zrozumiałą wersję pouczeń dla zatrzymanego (na bazie obecnie obowiązującego wzoru oraz propozycji przygotowanej przez organizatorów).

Szczegóły w załączonym zaproszeniu.

Link do rejestracji: https://wardynski-pl.zoom.us/webinar/register/WN_nASSNvocQrezCpFqC7uH9w

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 20 listopada 2020 r. do godz. 16:00. Liczba miejsc ograniczona.

Wszystkie dodatkowe informacje:

Zrozumiałe pouczenia dla zatrzymanych – zaproszenie na warsztaty online