Szkolenie online: „Środowisko prawnicze na straży praw człowieka” – 27.05, 17.06, 24.06 br.

Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego oraz Komisja Praw Człowieka przy Krajowej Radzie Radców Prawnych, serdecznie zapraszają na cykl bezpłatnych webinariów pt.: „Środowisko prawnicze na straży praw człowieka”

27.05.2020 o godz. 17.00 – apl. adw. Kamila Ferenc, prawniczka Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, poprowadzi webinarium nt.: „Aborcja, edukacja seksualna i inne prawa reprodukcyjne w praktyce zawodów prawniczych”.

17.06.2020 o godz. 17.00 – dr Adam Ploszka, członek Komisji Ekspertów ds. Bezdomności działającej przy RPO, poprowadzi webinarium nt.: „Dyskryminacja ze względu na status społeczno -ekonomiczny:”

24.06.2020 o godz. 17.00 – adw. Irmina Kotiuk, prawniczka organizacji ClientEarth w Brukseli, poprowadzi webinarium nt.: „Prawo człowieka do zdrowego środowiska”.

Webinaria są przygotowane przede wszystkim z myślą o osobach w trakcie aplikacji i wykonujących zawody prawnicze, ale do udziału zaproszone są również wszystkie inne osoby, które interesują prezentowane tematy. Język warsztatów będzie zrozumiały i praktyczny, posługując się przykładami i starając się odpowiedzieć na pytania, które będziecie mogli Państwo zadawać w trakcie spotkań.

Za udział w webinariach osoby wykonujące zawody prawnicze mogą uzyskać punkty szkoleniowe.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w warsztatach proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego