Szkolenie on-line: Cyberbezpieczeństwo w kancelarii adwokackiej – 2 września br.

Komisja ds. Informatyzacji przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie serdecznie zaprasza wszystkie adwokatki, adwokatów, aplikantki i aplikantów adwokackich naszej Izby na szkolenie z cenionym ekspertem z zakresu bezpieczeństwa teleinformacyjnego (cyberbezpieczeństwa) Panem Mariuszem Litwinem. Spotkanie odbędzie się 2 września br. w godzinach 17:30-20:30, przyjmie ono formę webinaru na platformie Zoom. Podczas spotkania Wykładowca skupi się na praktycznych i dostępnych dla nas rozwiązaniach, które wdrożone w kancelarii pozwolą chronić dane naszych klientów i przedsiębiorstw.

Mariusz Litwin jest pasjonatem technologii, od 2014 roku zawodowo zajmującym się tematami cyberprzestępczości oraz wykrywania anomalii w kontekście bezpieczeństwa informacyjnego i nadużyć wewnętrznych. Przez wiele lat pracował jako specjalista informatyki śledczej w Zespole Zarządzania Ryzykiem Nadużyć EY. Aktualnie zajmuje się wykrywaniem ataków teleinformatycznych w sieciach jednej z największych firm technologicznych na świecie.

W swojej karierze Mariusz Litwin współpracował z i prowadził szkolenia dla zróżnicowanych grup, między innymi Policji i Prokuratury oraz pracowników polskich i międzynarodowych firm. Był także prelegentem wielu polskich konferencji branżowych gdzie poruszał tematy trendów w przestępczości internetowej oraz informatyki śledczej, w szczególności w kontekście nowych technologii jak na przykład śledczej analizy Bitcoin.

Plan szkolenia:

Popularne zagrożenia w Internecie

• definicja bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych,
  • popularne profile atakujących, wraz z ich metodami postępowania i motywacjami,
  • typy internetowych zagrożeń, metody ich rozpoznawania i unikania, ze szczególnym uwzględnieniem socjotechniki.

Uwierzytelnienie i hasła

• popularne metody uwierzytelnienia wraz ze wskazaniem ich wad i zalet,
  • metody łamania haseł,
  • dobre praktyki dotyczące haseł,
  • menedżery haseł,
  • metody dwuskładnikowego uwierzytelnienia i ich znaczenie dla bezpieczeństwa kont.

Zabezpieczenia komputerów i urządzeń mobilnych

• ustawienia poprawiające bezpieczeństwo popularnych urządzeń i ich systemów operacyjnych – Windows i MacOS dla komputerów oraz Android i iOS dla urządzeń mobilnych,
  • metody zmniejszające popularne ryzyka związane z systemami teleinformatycznymi, między innymi kradzież lub zgubienie urządzenia, ataki wykorzystujące błędy w oprogramowaniu czy ransomware,
  • metody pozbywania się sprzętu elektronicznego, które minimalizują ryzyko przypadkowego wycieku danych,

Bezpieczeństwo w Internecie oraz bezpieczeństwo wymiany informacji

• metody zapewniania poufności i integralności komunikacji w Internecie,
  • metody szyfrowania ruchu przeglądarkowego, e-maili i komunikacji tekstowej i głosowej wraz z podsumowaniem popularnych aplikacji komputerowych i mobilnych,
  • metody szyfrowania danych przed przesłaniem ich za pomocą niezaufanego kanału komunikacji.

Reakcja na incydent bezpieczeństwa

• podstawowe kroki, które należy podjąć oraz podmioty, które należy poinformować na wypadek incydentu bezpieczeństwa,
  • organizacje, z którymi można skontaktować się aby uzyskać dodatkową pomoc lub utrudnić albo uniemożliwić ataki na kolejne ofiary.

Odpowiedzi na pytania publiczności

Obowiązuje limit miejsc. Zapisy na szkolenie odbędą się za pośrednictwem formularza: https://zoom.us/webinar/register/WN_cZrSzhcxSs-r3EguFMGYJA