Konferencja on-line: The Respite Scheme & Shelter Program for Threatened lawyers – 10.12. br.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji The Respite Scheme & Shelter Program for Threatened lawyers, która odbędzie się 10 grudnia 2020 r. w godz. 10:00-11:00 (czasu paryskiego) na platformie zoom.

Link do wydarzenia: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_WzeKqfZaRuOVW2Ur2QKsUw

10 grudnia 2020 roku, przy okazji Dnia Praw Człowieka, Paryska Izba Adwokacka zapoczątkuje wdrożenie programu Respite Scheme & Shelter. Program dedykowany jest dla prawników z całego świata, którzy doświadczają zagrożeń dla ich życia prywatnego i zawodowego w związku z wykonywanym zawodem, co z klei jest wynikiem pogłębiającego się kryzysu zasady państwa prawa. W tym kontekście – solidarność między prawnikami jest konieczna. Program Paryskiej Izby Adwokackiej to innowacyjny instrument wsparcia, który ma być urzeczywistnieniem zasady solidarności. Istotą wsparcia ma być realna pomoc, która pozwoli adwokatom uniknąć zagrożenia. Zapoczątkowanie programu nastąpi podczas konferencji dnia 10 grudnia 2020 r. o godzinie 10:00. Zapraszamy do zapisów na konferencję i poznania szczegółów tej istotnej inicjatywy Izby Paryskiej. W trakcie konferencji, wystąpi także Dziekan Warszawskiej Okręgowej Rady Adwokackiej, adw. Mikołaj Pietrzak.