HR w świecie prawniczym – aplikant w poszukiwaniu pracy – ruszają zapisy na warsztaty!

Wicedziekan ORA w Warszawie adw. dr Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska – odpowiedzialna za szkolenie aplikantów, Grafton Recruitment Poland oraz międzynarodowe kancelaria prawnicze: Dentons, DLA Pipper, CMS oraz Baker McKenzie serdecznie zapraszają aplikantów adwokackich Samorządu Aplikantów Adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie oraz kandydatów na aplikantów, którzy w tym roku zdali egzamin na aplikację, na IV. edycję szkolenia pt. „HR w świecie prawniczym – jak zdobyć pracę w renomowanej kancelarii?”.

Nie jest tajemnicą, iż nawet najlepsze umiejętności fachowe aplikantów adwokackich są obecnie niewystarczające na konkurencyjnym rynku pracy. To za mało, aby dostać pracę w renomowanej kancelarii. Potrzebne jest także „know how” z zakres procesów rekrutacji.

O tym wszystkim, co niezbędne w tym zakresie dowiecie się już na 4. Edycji warsztatów: HR w świecie prawniczym – jak zdobyć pracę w renomowanej kancelarii?”.

Warsztaty odbędą się 24 listopada br. w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie Al. Ujazdowskie 49 – start o godzinie 18.00.

Szkolenie obejmuje część teoretyczną prowadzoną przez uznanych ekspertów z zakresu rekrutacji z Grafton Recruitment Poland oraz praktyczną, polegająca na prowadzeniu przez przedstawicieli międzynarodowych kancelarii: Dentons, Baker McKenzie, CMS Polska oraz DLA Piper symulowanych rozmów kwalifikacyjnych.

Szkolenie będzie miało charakter hybrydowy.

Część uczestników (max. 30 osób ze względu na ograniczenia sanitarne) może wziąć w nim udział w wersji stacjonarnej – w sali im. H. Krajewskiego w siedzibie ORA w Warszawie. Przy zapisach obowiązuje zasada: kto pierwszy, ten lepszy.

Zapisy – udział stacjonarny: https://zoom.us/webinar/register/WN_mq3WZ0S9RB-uyQAq9uNlYQ

Pozostałe osoby w wersji online. Szkolenie będzie transmitowane w formie video przez aplikację ZOOM.

Zapisy – udział online: https://zoom.us/webinar/register/WN_OnZV0Az2QKu9xdHGV1adMQ

Program warsztatów:

Godzina 18.00 – warsztat nr I – Social media – profil zawodowy (Iwona Matycz – Digital Marketing Specialist)

– Social Media – profil zawodowy a prywatny

 Godzina 18.30 – warsztat nr II – Przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej – najlepsze praktyki (Mateusz Skiba – Client Relationship Manager | Warsaw Permanent Recruitment)

– Przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej – najlepsze praktyki:

– Zapoznanie się z ofertą

– Informacje o pracodawcy

– Zarządzanie stresem

– Pierwsze wrażenie” – o co warto zadbać aby dobrze się zaprezentować

 Godzina 19.00 – warsztat nr III – Przygotowanie CV (Mateusz Skiba – Client Relationship Manager | Warsaw Permanent Recruitment)

– Forma i treść dokumentu

– Ocena umiejętności językowych

 Godzina 19.30 – warsztat nr IV – Rozmowa kwalifikacyjna (Magdalena Niedziałek – Recruitment Consultant | Warsaw Permanent Recruitment) i Katarzyna Wojdat – Senior Recruitment Consultant | Temporary & Outsourcing)

– Scenariusz rozmowy

– Cele rozmowy

– Przykładowe pytania

– Oczekiwania finansowe – jak rozmawiać o wynagrodzeniu

– Jakie pytania warto zadać w trakcie rozmowy?

– Nowoczesne sposoby rekrutacji

 Godzina 20.00 – prezentacja kancelarii i symulowane rozmowy kwalifikacyjne z rekruterkami z renomowanych kancelarii prawniczych: Dentons, DLA Pipper, CMS oraz Baker McKenzie.

Serdecznie zapraszamy!