Prawie 300 nowych adwokatek i adwokatów złożyło uroczyste ślubowanie w Teatrze Roma

21 września br. w Teatrze Roma odbyło się uroczyste ślubowanie adwokatów AD 2021. Uroczystościom przewodniczył dziekan ORA adw. Mikołaj Pietrzak. Krótki wykład do ślubujących wygłosiła adw. Ewa Milewska-Celińska. Serdecznie gratulujemy wszystkim bohaterom tej uroczystości. Słowo „bohaterzy” został użyte nieprzypadkowo i nie na wyrost. Zdawanie egzaminu w czasie pandemii naprawdę było dużym wyzwaniem. To szczególny powód do dumy i satysfakcji.

W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości, wśród nich: adw. Ryszard Kalisz, członek Naczelnej Rady Adwokackiej, prof. Monika Całkiewicz, dziekan Rady OIRP Warszawa oraz sędzia Iwona Kujawa, Dyrektor Departamentu Zawodów Prawniczych.

Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie oraz inne organy izby reprezentowali: adw. Anna Atanasow, adw. Wojciech Bagiński, adw. Jakub Bartosiak, adw. Anna Czepkowska-Rutkowska – Skarbnik ORA, adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska – Wicedziekan ORA, adw. Jakub Jacyna – Sekretarz ORA, adw. Aleksander Krysztofowicz – Wicedziekan ORA ds. osobowych adwokatów, adw. Agata Rewerska, adw. Kamil Szmid, adw. Dorota Kulińska – Zastępca członka ORA , ustępująca Kierownik Szkolenia Aplikantów, adw. Dominika Tomaszewska – Zastępca członka ORA, adw. Anna Mika-Kopeć  – Rzecznik Dyscyplinarny Izby Adwokackiej, adw. Andrzej Orliński – Przewodniczący Zespołu Wizytatorów, adw. Grzegorz Kukowka – Rzecznik Prasowy ORA, adw. Ewa Bojanowska – Kierownik Szkolenia Aplikantów od 1  października 2021 r.

W krótkim wykładzie dla ślubujących adw. Ewa Milewska-Celińska zwróciła uwagę na najważniejsze trzy cech adwokata: uczciwość, empatię i odwagę. Wskazała także przy tym, że hierarchia tych cechy jest nieprzypadkowa. Pełne wystąpienie adw. Ewy Milewskiej-Celińskiej oraz całe nagranie z uroczystości ślubowania znajduje się na naszym kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=kd3cfBNdcNU

Poniżej prezentujemy pierwszą partię zdjęć z tego wydarzenia. Kolejna – już pełna fotorelacja –także z ujęciami indywidualnymi pojawi się w niedługim czasie.