Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie

Powstaje aplikacja pt. „Dostęp do adwokata” – weź udział w ankiecie

Sekcja Prawa i Postępowania Karnego we współpracy z Okręgową Radą Adwokacką w Warszawie pracuje nad wdrożeniem programu pt. „Dostęp do adwokata,” mającym stanowić platformę komunikacji między osobą zatrzymaną – potencjalnym klientem a adwokatem. Projekt opiera się na zasadach dobrowolności uczestnictwa oraz odpłatności, przy czym ani Sekcja, ani ORA nie ponoszą odpowiedzialności za uregulowanie płatności przez klienta.

Projekt zakłada utworzenie aplikacji umożliwiającej odnotowanie (w bazie danych, udostępnionej koordynatorowi) adwokatów, którzy zgłosili swoje uczestnictwo w programie, ich dostępności czasowej i terytorialnej, która umożliwiałaby powołanemu koordynatorowi na przekierowywanie zgłaszających się do ORA osób. Ułatwienie kontaktu z adwokatem, jak również skłonienie organów ścigania do wskazywania osobom zatrzymanym tej możliwości powołania obrońcy ma zostać osiągnięte przez stworzenie jednego numeru kontaktowego do koordynatora, dostępnego 24 godziny na dobę, który następnie będzie przekierowywał połączenie do konkretnego adwokata, który wedle zgłoszenia jest dostępny.

Program ma być rozpropagowany w tradycyjny sposób (plakaty, informacje na stronie ORA), jak również przez kontakt z organami ścigania oraz osobami nadzorującymi organy ścigania.

Celem poniższej ankiety jest pozyskanie informacji o stopniu zainteresowania programem, jak również uzyskanie informacji o warunkach, na jakich Państwo byliby zainteresowani we wzięciu w nim udziału. Ankieta dostępna jest w Extranecie po zalogowaniu się: LINK

W przypadku pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt na adres mailowy: sekcja.ppk@ora-warszawa.com.pl

Z poważaniem,
adw. Katarzyna Dąbrowska
adw. Urszula Podhalańska
w imieniu
Sekcji Prawa i Postępowania Karnego