Nowoczesny mentoring dla aplikantów adwokackich warszawskiej Izby – zostań Mentorem!

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie zaprasza adwokatki i adwokatów do udziału w pilotażowym programie mentoringowym dla aplikantów adwokackich naszej Izby.

O programie

Mentoring ma za zadanie wesprzeć aplikantów-Mentees w nawiązaniu relacji z adwokatami-mentorami z warszawskich kancelarii na etapie poprzedzającym rozpoczęcie odbywania szkolenia na aplikacji adwokackiej oraz zbudować celową i partnerską relację pomiędzy Mentorami, Mentees oraz koordynatorami programu ze strony Okręgowej Rady Adwokackiej w celu wspierania rozwoju aplikantów.

Program będzie trwać trzy miesiące. Rozpocznie się od szkolenia dla Mentorów i Mentees w drugiej połowie października i potrwa do połowy stycznia 2022 roku. Szkolenie poprzedzające projekt przeprowadzi profesjonalna firma zewnętrzna.

Do udziału w programie zostanie zaproszonych ok. dwudziestu aplikantów adwokackich, którzy w tym roku zdali egzamin wstępny na aplikację adwokacką z najwyższą ilością punktów.

Zgłoszenia adwokatów do roli mentorów i mentorek

Zapraszamy chętne adwokatki i adwokatów do udziału w programie i pełnienia roli mentorów i mentorek i zgłaszanie się na adres:k.gajowniczek-pruszynska@ora-warszawa.com.pl, przesyłając krótkie uzasadnienie wraz ze wskazaniem zakresu i charakteru praktyki zawodowej oraz preferowanego terminu szkolenia.

Zgłoszenia można nadsyłać do dnia 10 października 2021 r.

Zgłaszający się w charakterze mentorów adwokaci zostaną powiadomieni o przyjęciu do programu do dnia 15 października 2021 r. Mentorzy odbędą niezbędne szkolenie online zaplanowane dla pierwszej grupy w dniu 20 października w godz. 9.00-13.00, a dla drugiej grupy w dniu 21 października w godz. 9.00 – 13.00.

Zastrzegamy, że z uwagi na pilotażowy charakter programu oraz ograniczenie liczby Mentees i Mentorów nie wszystkie zgłoszenia zostaną uwzględnione w tegorocznej edycji.

Projekt jest elementem szerszej akcji Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie wspierającej relacje adwokat – aplikant i instytucję patronatu.

 

Wszelkich informacji o programie udzielają koordynatorzy projektu

adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska (k.gajowniczek-pruszynska@ora-warszawa.com.pl)
adw. Maria Kozłowska (maria.kozlowska@ora-warszawa.com.pl)
adw. Tymoteusz Paprocki
adw. Marta Tomkiewicz (marta.tomkiewicz@ora-warszawa.com.pl)
Biuro Prasowe ORA Warszawa i adw. Grzegorza Kukowka (rzecznik.prasowy@ora-warszawa.com.pl)