Komunikat w sprawie środków bezpieczeństwa higienicznego i zdrowotnego podejmowanych w związku z egzaminem adwokackim w kontekście zagrożenia koronawirusem

Poniżej publikujemy komunikat w sprawie środków bezpieczeństwa higienicznego i zdrowotnego podejmowanych w związku z egzaminem adwokackim w kontekście zagrożenia koronawirusem.

Szanowni Państwo,

Koleżanki i Koledzy,

w związku z przewidywaną narastającą falą zarażeń koronawirusem w naszym kraju oraz w nawiązaniu do rekomendacji Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego w tym zakresie, Prezydium Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie informuje, iż pozostaje w bieżącym kontakcie z Ministerstwem Sprawiedliwości – organizatorem egzaminu adwokackiego, Przewodniczącą Pierwszej Komisji Egzaminacyjnej oraz Naczelną Radą Adwokacką w sprawie uzgodnienia i zastosowania najwyższych standardów higieny i bezpieczeństwa zdrowotnego na zbliżającym się egzaminie adwokackim.

Prezydium ORA w Warszawie podejmuje wszystkie możliwe działania – w porozumieniu z organizatorem egzaminu, tj. Ministerstwem Sprawiedliwości – zarówno w celu uniknięcia nieuzasadnionej paniki w tej sprawie, jak i optymalnej realizacji standardów bezpieczeństwa higienicznego i zdrowotnego, zalecanych przez Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Zachęcamy jednocześnie do zapoznania się z dzisiejszym komunikatem Przewodniczącej Komisji Egzaminacyjnej ds. egzaminu adwokackiego w 2020 r. SSA Małgorzaty Sławińskiej w sprawie środków bezpieczeństwa higienicznego i zdrowotnego podejmowanych w związku z egzaminem adwokackim w kontekście zagrożenia koronawirusem.

W związku z dynamicznym charakterem zagrożenia o wszystkich zmianach w tym zakresie będziemy informować na bieżąco.

Informujemy także, iż podobne, niezbędne środki bezpieczeństwa zdrowotnego i higienicznego zostaną podjęte na najbliższym majowym Sprawozdawczo-Wyborczym Zgromadzeniu Izby Adwokackiej w Warszawie. O szczegółach w tym zakresie poinformujemy w stosownym czasie.

adw. Michał Fertak – rzecznik prasowy ORA w Warszawie