1 269 osób zapisanych na szczepienia izbowe – dalsze informacje

Uprzejmie informujemy, że w prowadzonych do wczoraj zapisach (ankieta w panelu adwokata), swoją chęć udziału w szczepieniach przeciwko COVID-19 w ramach akcji organizowanej przez Izbę Adwokacką w Warszawie zgłosiło łącznie 1269 osób (minimum uprawniające izbę do organizacji szczepień w ramach tzw. szczepień pracowniczych wynosiło 300 osób). W związku z powyższym dzisiaj, w pierwszych minutach po udostępnieniu formularza zapisów, złożono do właściwego organu formularz rejestracji samorządu zawodowego w ramach szczepień pracowniczych.

Zgłaszaliście nam Państwo problemy techniczne, dotyczące kilku przypadków braku zapisania danych w formularzu po jego przesłaniu Panelem Adwokata. Informujemy, że we wszystkich zgłoszonych przypadkach, dane te trafiły prawidłowo na listę osób zapisanych do szczepień. Problem z wyświetlaniem danych w podglądzie wysłanej ankiety nie powodował braku faktycznego dokonania zapisów. Przepraszamy za powstałe niedogodności.

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie wyraziła zgodę na zawarcie umowy z podmiotem leczniczym, który szczepienia te przeprowadzi. Wybrany podmiot będzie prowadził szczepienia w centrum Warszawy, przy ul. Bagno. Zostały zabezpieczone moce gwarantujące możliwość wykonania do 1 000 szczepień dziennie, co oznacza, że pod warunkiem dostępności szczepionek, szczepienia izbowe wszystkich zapisanych osób mogą zostać zrealizowane w przeciągu 2-3 dni.

W tej chwili oczekujemy na dopuszczenie do szczepień pracowniczych, w oparciu o przesłany dziś rano formularz rejestracyjny Izby. Będziemy Państwa niezwłocznie informować o dalszych szczegółach, w miarę spływania kolejnych informacji.

adw. Grzegorz Kukowka – rzecznik prasowy ORA w Warszawie