Komunikat w sprawie uroczystego Ślubowania Adwokackiego 2022 – podsumowanie szczegółów organizacyjnych

Szanowne Koleżanki i Koledzy, w związku z uzyskaniem przez Państwa prawomocnego wpisu na listę adwokatów przypominam, że uroczystość ślubowania adwokackiego odbędzie się w dniu 2 września br. (piątek) o godz. 15.00 w Hotelu Hilton Warsaw City w Warszawie przy ul. Grzybowskiej 63.

Uprzejmie proszę, aby na uroczystość ślubowania zabrać ze sobą:

1. protokół ślubowania (w załączeniu poniżej), który należy wydrukować i własnoręcznie podpisać;
  2. dokument tożsamości.

Ponownie informuję, że konieczne będzie posiadanie przez Państwa i przekazanie pracownikowi Biura ORA przy wejściu opatrzonego Państwa podpisem protokołu ślubowania. Brak podpisanego przez Państwa protokołu uniemożliwi złożenie ślubowania.

Rejestracja uczestników i osób towarzyszących zaplanowana jest od godz. 13.30 do godz. 14:30.

Ze względów organizacyjnych proszę o wcześniejsze przybycie, aby umożliwić punktualne rozpoczęcie uroczystości ślubowania o godzinie 15.00.

Bardzo proszę, aby bezpośrednio po rejestracji kierować się na salę i zajmować miejsca w wyznaczonym sektorze. Sektor dla osób ślubujących i sektory dla osób towarzyszących będą odpowiednio oznaczone. Państwa Goście zajmują miejsca w sektorze dla Gości, zaś Państwo Ślubujący zajmujecie miejsca w sektorze dla osób ślubujących. Usprawni to organizację uroczystości i umożliwi fotografom wykonanie Państwu zdjęć w trakcie ślubowania.

Uprzejmie informuję, że zaświadczenia lub legitymacje adwokackie będą Państwu wydawane po zakończeniu uroczystości.

W związku z dużą liczbą osób zaproszonych na ślubowanie, a mając na uwadze warunki komunikacyjne oraz dostępność miejsc parkingowych rekomendujemy, aby zrezygnowali Państwo z przyjazdu własnym samochodem.

Aktualizacja komunikatu: 31 sierpnia br. godzina 13:30

W związku z pojawiającymi się pytaniami informujemy także, że dzieci, które zajmują samodzielne miejsce siedzące, mogą być uczestnikami uroczystości, o ile ich obecność została przez Państwa zadeklarowana.  Prosimy także o rozwagę w zabieraniu na uroczystość małych dzieci (wymagających opieki osób dorosłych), dla których dłuższe przebywanie w zamkniętym pomieszczeniu pośród ogromnej liczby osób – dla nich obcych – może być dalece niekomfortowe.

adw. Jakub Jacyna

Sekretarz Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

Załączniki:

Protokół ślubowania – kobieta

Protokół ślubowania – mężczyzna

Klauzula informacyjna dla osób towarzyszących