16.11.2023 / Sport

Jesienne sukcesy izbowych sportowców – Spotkanie u Dziekana

W dn. 7 listopada br. Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie adw. Mikołaj Pietrzak spotkał się ze adwokatkami i adwokatami, którzy reprezentowali naszą Izbę w Spartakiadzie Prawników 2023 oraz z naszą Reprezentacją Piłkarską.

Spartakiada Prawników odbyła się w dn. 6-10 września br. w Poznaniu, powracając po covidowej przerwie.  Dzięki sukcesom naszych koleżanek i kolegów reprezentacja Mazowsza zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji regionalnej, ustępujące jedynie gospodarzom.

Adw. Agata Rewerska, która uczestniczyła w wydarzeniu, przekazała Dziekanowi pamiątkowy medal.  Izbowe medale i trofea są eksponowane i zbierana w gablocie w Sali Klubowej.

W spotkaniu wzięli udział:

1. Katarzyna Sękowska – która zdobyła najwięcej medali wśród wszystkich uczestników, 8 medali w lekkoatletyce (w tym 6 złotych): bieg na 100 m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, sztafeta kobiet 4x 100 m, sztafeta mix 4x 100 m, jeden srebrny w ergometrze wioślarskim oraz jeden brązowy w biegu przełajowym na 5 km.
  2. Piotr Warchoł – kapitan drużyny siatkarskiej, tym razem zdobył brązowy medal w piłce nożnej. Panu Mecenasowi dziękujemy za wsparcie i koordynację kwestii związanych z dofinansowaniem  uczestników naszej Izby (wszyscy izbowi reprezentanci otrzymali zwroty w wysokości 350 zł),
  3. Monika Bieńkowska kapitan drużyny siatkarskiej, która zdobyła 2 medale: złoty medal w piłce siatkowej oraz brązowy medal w siatkówce plażowej.
  4. Marita Dybowska-Dubois, która zdobyła aż 3 medale brązowe: w siatkówce kobiet, deblu tenisowym kobiet oraz w mikście tenisowym
  5. W imieniu Adw. Agnieszka Bykowska-Giler, która zdobyła 2 złote medale w siatkówce plażowej oraz halowej, w spotkaniu wzięła udział warszawska radczyni prawna pr. Marzena Rospędek.
  6. Magdalena Falkowska , która zdobyła brązowy medal w siatkówce halowej kobiet.

Wszyscy uczestnicy byli zgodni, że coroczne igrzyska prawnicze rozgrywane w różnych miastach Polski dają wyjątkową okazję do integracji i nawiązania wielu znajomości.  Zwieńczeniem zawodów była Gala Mistrzów Sportu, która zorganizowana była na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Po zakończeniu zawodów, gospodarze oddali hołd zmarłemu w 2021r. radcy prawnemu Andrzejowi Josse, który był pomysłodawcą zawodów.

W komplecie stawiła się Reprezentacja Piłkarska Izby Adwokackiej w Warszawie, która we wrześniu odniosła dwa sukcesy.  W bardzo mocno obsadzonych III Mistrzostwa Adwokatury w Piłce Nożnej – Adwokatura Cup 2023 zajęli III miejsce, pokonując w decydującym starciu adwokatów z Bielska-Białej. Mistrzami Polski zostali gospodarze – drużyna Izby Łódzkiej.  Tydzień wcześniej z turnieju 9th INTERNATIONAL LAWYERS FOOTBALL TOURNAMENT LITHUANIAN BAR CUP w Wilnie przywieźli złoty medal.

Podczas turnieju w Łodzi dwóch naszych piłkarzy otrzymało powołanie do KADRY ADWOKATURY tworzonej przez Naczelną Radę Adwokacką

Kapitan drużyny adw. Albert Stankiewicz, powołany do kadry, przedstawił wszystkich naszych reprezentantów.  Większość z nich w młodości trenowała w klubach piłkarskich.