11.04.2022 / Wiadomości

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego za nami

9 kwietnia br. w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Aplikantów Adwokackich im. adw. Stanisława Mikke w edycji 2020/2021, który gościła warszawska palestra. Przywilej organizacji tego wydarzenia przypadł Izbie Adwokackiej w Warszawie, ponieważ w roku 2019 to warszawski aplikant adwokacki zajął 1. miejsce w konkursie.

Wydarzenie było wielokrotnie przekładane z uwagi na sytuację epidemiczną. Cieszymy się, że mogło się odbyć w formule tradycyjnej, kiedy sytuacja zdrowotna na to pozwoliła.

Serdeczne gratulacje kierujemy do wszystkich finalistek i finalistów, zaś w sposób szczególny gratulujemy laureatkom trzech pierwszych miejsc i wyróżnienia:

apl. adw. Klaudia Bolesławska (Izba Adwokacka w Katowicach) – Laureatka I. miejsca,

apl. adw. Małgorzata Masłyk (Izba Adwokacka w Szczecinie) – Laureatka II. miejsca,

apl. adw. Jessica Dudzik (Izba Adwokacka w Łodzi) – Laureatka III miejsca;

apl. adw. Natalia Spyra (Izba Adwokacka w Katowicach) – Wyróżnienie.

Finał był także okazją do spotkania aplikantów adwokackich oraz osób odpowiadających za szkolenie aplikantów z całej Polski. W wydarzeniu uczestniczyli między innymi Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej adw. Przemysław Rosati oraz Wiceprezes NRA adw. dr Agnieszka Zemke-Górecka. Gościem szczególnym była Pani Katarzyna Mikke córka patrona konkursu i fundatorka dodatkowego wyróżnienia. Poza oratorskimi zmaganiami finalistki i finaliści uczestniczyli także w zwiedzaniu Muzeum Polin. Podczas konkursu Wicedziekan ORA w Warszawie przeprowadziła zbiórkę charytatywną na pomoc Ukrainie, w której zebrano 2.400,00 PLN.

Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie kieruje ogromne podziękowania dla adw. Katarzyny Gajowniczek-Pruszyńskiej – Wicedziekan ORA w Warszawie ds. szkolenia aplikantów, adw. Ewy Bojanowskiej – Kierownik Szkolenia Aplikantów Adwokackich oraz Samorządu Aplikantów Adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie za doskonale zorganizowanie Konkursu i nadanie mu właściwej oprawy.

Ponieważ pierwsze miejsce w konkursie zajęła aplikantka adwokacka Izby Adwokackiej w Katowicach, kolejny finał Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Aplikantów Adwokackich im. adw. Stanisława Mikke będzie odbywał się w izbie katowickiej.