Wszystkie Wydarzenia

• To wydarzenie minęło.

SPP: Regulacje prawne sektora zbrojeniowego

31.03.2022/18:00 - 19:30

Sekcja Prawa Gospodarczego i Handlowego oraz Sekcja Prawa Zamówień Publicznych przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie serdecznie zapraszają na szkolenie pt. Regulacje prawne sektora zbrojeniowego

Szkolenie odbędzie się 31 marca 2022 r. (czwartek) w godz. 18.00-19.30

Prelegent Wojciech Stromczyński – ekspert w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa państwa, procesów zakupu uzbrojenia w Polsce, wiceprezes zarządu PZL Mielec, radca prawy (wcześniej adwokat) z tytułem LLM w zakresie międzynarodowego prawa handlowego.

Webinar poświęcony będzie praktycznym aspektom związanym z wymaganiami formalno-prawnymi procesu zakupu uzbrojenia w Polsce. W szczególności zostaną omówione procedury w oparciu, o które działa nowo powołana Agencja Uzbrojenia (Decyzja nr 74/MON z 2022) oraz Rada Modernizacji Technicznej (Decyzja nr 117/MON z 2021). Dodatkowo Prelegent skupi się na: (i) decyzji MON w sprawie pozyskiwania sprzętu wojskowego (Decyzja nr 116/MON z 2021) (ii) decyzji MON w sprawie sporządzania uzasadnienia zastosowania offsetu w celu ochrony podstawowego interesu bezpieczeństwa państwa (Decyzja nr 165/MON z 2021) – oraz korelacji tych decyzji z Prawem Zamówień Publicznych oraz Dyrektywą Unii Europejskiej 2009/81/WE (tzw. dyrektywą obronną). Prezentacja będzie też uwzględniała aspekty związane z uwzględnieniem w postępowaniach zakupowych ochrony informacji niejawnych (zgodnie z ustawą o ochronie informacji niejawnych) oraz wymogi kontroli eksportu (na gruncie przepisów UE – głównie rozporządzenie Rady (WE) nr 428/2009, a także przepisów amerykańskich – przepisy ITAR oraz EAR). Prelegent przedstawi również praktyczne aspekty weryfikacji postępowań na bazie ogłoszeń tzw. ex ante oraz ex post przed Krajową Izbą Odwoławczą.
Prelegent dodatkowo nawiąże do nowej ustawy o powszechnym obowiązku obronny, głównie w zakresie reformy systemu projektowania zdolności obronnych RP poprzez zmiany w założeniach ustawy o przebudowie i modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP oraz ustawy o organizowaniu zadań na rzecz obronności państwa realizowanych przez przedsiębiorców.

Link do rejestracji: https://zoom.us/webinar/register/WN_WfzyV480Tny5_0DtZ_PcMw

Zapraszamy do zapisów!