Wszystkie Wydarzenia

• To wydarzenie minęło.

SPP: Praktyczne aspekty reprezentacji dziecka w procedurach sądowych

6 marca 2024/18:00 - 20:00

Sekcja Praw Dziecka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie serdecznie zaprasza na szkolenie pt. Praktyczne aspekty reprezentacji dziecka w procedurach sądowych, które odbędzie się 6 marca 2024 roku (środa), w godzinach 18.00-20.00 na platformie zoom.

Link do rejestracji: https://ora-warszawa-pl.zoom.us/webinar/register/WN_Yh_RG2V1RC-7_Jxzi3OBVw#/registration

Tematem szkolenia będzie przedstawienie obowiązków, uprawnień i dylematów adwokatów, którzy reprezentują dzieci w procedurach sądowych, m.in. jako reprezentanci prawni dzieci pokrzywdzonych przestępstwem w postępowaniach karnych, jako obrońcy nieletnich.
Podczas wydarzenia omówione zostaną zagadnienia związane z:
dylematem: czy i jak nawiązywać kontakt z dzieckiem;
dylematem: czy i jak nawiązywać kontakt z rodzicem/rodzicami;
dylematem: czy i jakie decyzje procesowe może lub powinien podejmować adwokat w toku postępowania;
obowiązkiem sprawozdawczym adwokata.

Prowadząca:
Emilia Naumann – adwokatka i psycholożka. Od 20 lat zajmuje się sprawami dotyczącymi szeroko pojętej ochrony praw dzieci: w sprawach rodzinnych i karnych – w postępowaniach przygotowawczych, sądowych, pozasądowych. Prowadzi szkolenia dla aplikantów adwokackich Izby Warszawskiej z zakresu prawa rodzinnego, mediacji oraz dotyczące reprezentacji dzieci pokrzywdzonych przestępstwem. Jest członkiem Sekcji Praw Dziecka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Autorka poradnika „Dziecko pod parasolem prawa” i artykułów poświęconych reprezentacji małoletniego pokrzywdzonego w postępowaniu karnym.

Serdecznie zapraszamy!
Prezydium Sekcji Praw Dziecka