Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

SPP: Nieruchomościowe Czwartki pt. „Prawa autorskie w umowie o prace projektowe”

07.12.2023/15:00 - 17:00

Sekcja Prawa Nieruchomości przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie serdecznie zaprasza na kolejny wykład z cyklu Nieruchomościowe Czwartki pt. „Prawa autorskie w umowie o prace projektowe”.

Prelegent: Piotr Jarzyński

Szkolenie odbędzie się 7 grudnia 2023 r. (czwartek) w godz. 15.00 – 17.00 online.

Link do rejestracji: https://ora-warszawa-pl.zoom.us/webinar/register/WN_oBxPR6l0SRyTRjb_OLBOmQ#/registration

Prelegent: Piotr Jarzyński – wspólnik w Kancelarii Prawnej Jarzyński & Wspólnicy. Ekspert Komitetu do spraw nieruchomości Krajowej Izby Gospodarczej. Doradza kompleksowo przy przygotowaniu i realizacji inwestycji budowlanych. Specjalizuje się w obsłudze spraw dotyczących umów o prace projektowe, praw autorskich w inwestycjach budowlanych oraz postępowaniach administracyjnych o wydanie warunków zabudowy, pozwoleń na budowę oraz legalizacyjnych. Zajmuje się także tematyką planowania i zagospodarowania przestrzennego. Autor artykułów dotyczących zagadnień z zakresu nieruchomości, inwestycji budowlanych i prawa autorskiego. Jest redaktorem i współautorem książki pt. „Inwestycje budowlane w praktyce”. Przygotowuje rozprawę doktorską na temat uchylenia lub zmiany ostatecznych decyzji z Prawa budowlanego.

Krótki opis szkolenia:  Podczas prelekcji zostanie przedstawiona wiedza o istotnych postanowieniach umowy o prace projektowe, a w szczególności dotyczących praw autorskich w zakresie ich przeniesienia lub udzielenia licencji, a także o uniwersalnych zasadach sporządzania umowy o prace projektowe w zakresie praw autorskich.

Program:

  1. Podstawowe postanowienia umowy o prace projektowe (przedmiot umowy, prawa i obowiązki stron, wynagrodzenie, terminy, odbiór, podwykonawstwo).
  2. Postanowienia umowy o prace projektowe dotyczące praw autorskich:

a/ przeniesienie praw autorskich do dokumentacji projektowej lub udzielenie licencji,

b/ uniwersalne zasady sporządzania umowy o prace projektowe w zakresie praw autorskich.

Zapraszamy do zapisów!

Szczegóły

Data:
07.12.2023
Czas:
15:00 - 17:00
Wydarzenie kategoria: