ORA Warszawa
22.09.2023 / Oferty zatrudnienia

Kancelaria Adwokacka Marcin Lizurek z siedzibą w Warszawie przy ul. Krochmalnej 32A lok. 4, nawiąże stałą współpracę z: ABSOLWENTEM PRAWA/APLIKANTEM ADWOKACKIM/APLIKANTKĄ ADWOKACKĄ 1 ROKU

Absolwent prawa/Aplikant adwokacki w kancelarii procesowej

ABSOLWENTEM PRAWA/APLIKANTEM ADWOKACKIM/APLIKANTKĄ ADWOKACKĄ 1 ROKU

Zakres obowiązków:

• przygotowywanie analiz prawnych wybranych zagadnień;
  • sporządzanie projektów pism procesowych, opinii prawnych oraz umów;
  • pomoc w sprawowaniu bieżącej kontroli nad postępowaniami sądowymi;
  • kontakt z sądami, urzędami i innymi instytucjami w zakresie prowadzonych postępowań.

Wymagania:

• doświadczenie w pracy w kancelarii prawnej;
  • dobra znajomość prawa cywilnego (z naciskiem na prawo rzeczowe, konsumenckie, zobowiązań oraz spadkowe) oraz procedury cywilnej;
  • umiejętność dobrej organizacji pracy;
  • komunikatywność;
  • znajomość podstawowych zagadnień finansowo-ekonomicznych;
  • samodzielność oraz poczucie odpowiedzialności za realizowane zadania;
  • doświadczenie w sprawach kredytowych będzie dodatkowym atutem.

• współpracę w pełnym wymiarze czasu pracy opartą o umowę cywilno-prawną lub kontrakt B2B;
  • możliwość nabycia praktycznych umiejętności w wielu dziedzinach prawa;
  • codzienny kontakt z postępowaniami sądowymi i poznawanie najrozmaitszych taktyk prowadzenia spraw;
  • praktyczne przygotowanie do rozpoczęcia wykonywania zawodu adwokata poprzez czynny udział w prowadzeniu sprawy na każdym jej etapie;
  • możliwość objęcia patronatem (dotyczy aplikantów);
  • pracę stacjonarną w siedzibie kancelarii w centrum Warszawy.

CV kandydata prosimy kierować na adres: kancelaria@marcinlizurek.pl , wraz z poniższym dopiskiem:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE”.

O nas

Kancelaria Adwokacka Marcin Lizurek od lat specjalizuje się w prowadzeniu spraw procesowych – cywilnych, w tym przede wszystkim reprezentowaniu kredytobiorców w postępowaniach przeciwko bankom, na gruncie kredytów odnoszących się do walut obcych, jak również kredytów i pożyczek złotówkowych. Kancelaria specjalizuje się również we wszelkiego rodzaju sprawach spadkowych, zarówno na etapie przygotowania przez Klientów struktury rozporządzenia swoim majątkiem na wypadek śmierci, jak i reprezentując Klientów już po śmierci ich bliskich.

Pomagamy w porządkowaniu stanu prawnego nieruchomości – sprawy związane z zasiedzeniem, zniesieniem współwłasności, czy rozliczeniem za korzystanie z nieruchomości bez tytułu prawnego, to tylko przykłady posiadanego przez nas doświadczenia.

Nie boimy się precedensowych spraw i uczestniczymy w wielu medialnych projektach prawnych.

Skuteczność i jakość obsługi to wartości, które przyświecają naszej pracy. Pomagamy również szerokiemu gronu konsumentów współtworząc na YouTube cykl programów Po Stronie Konsumenta, w których omawiamy w przystępny sposób problemy prawne mogące spotkać każdego z nas.