13.04.2023 /

Dołącz do Zespołu Wolnych Sądów! Szukamy aplikantki/aplikanta

Chcesz robić coś ważnego, aktywnie działać na rzecz umacniania niezależności sądów i niezawisłości sędziów oraz walczyć o przywrócenie w Polsce praworządności? Dołącz do naszego zespołu.

Do Twoich głównych zadań będzie należało:

• przygotowywanie projektów skarg do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej;
  • bieżąca współpraca przy obsłudze postępowań cywilnych, administracyjnych oraz karnych;
  • przygotowywanie komunikatów, stanowisk i analiz prawnych dotyczących bieżących wydarzeń, orzecznictwa i projektów aktów prawnych związanych z wymiarem sprawiedliwości;
  • kontakt z Klientami, udział w spotkaniach;
  • planowanie i prowadzenie komunikacji oraz budowanie społeczności na naszych profilach
    w mediach społecznościowych;
  • kontakt z sądami, trybunałami, urzędami i instytucjami.

Wymagania:

• wykształcenie prawnicze oraz status aplikanta adwokackiego (I/II rok aplikacji);
  • zainteresowanie tematyką praworządności, sądownictwa, prawa Unii Europejskiej;
  • umiejętność tworzenia zrozumiałych tekstów;
  • samodzielność, skrupulatność i dokładność;
  • dobra znajomość języka angielskiego.

• ciekawą pracę w środowisku ludzi z pasją;
  • pracę przy obsłudze unikatowych projektów prawnych i postępowań strategicznych przed polskimi sądami i europejskimi trybunałami;
  • samodzielność w działaniu i możliwość realizowania własnych, kreatywnych pomysłów;
  • umowę o pracę lub umowę o współpracy (B2B).

CV i list motywacyjny prosimy przesyłać do 30 kwietnia 2023 r. na adres: kontakt@wolnesady.org. W temacie wiadomości prosimy o wpisanie „Rekrutacja”, a w jej treści od kiedy mógłby Pan/Pani rozpocząć pracę.

Prosimy o umieszczenie w dokumentach klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji przez Fundację Wolne Sądy (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).”

Skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.