22.03.2022 / Sport

Izba Warszawska najlepsza na Narciarskich Mistrzostwach Adwokatury w Ustroniu

W wyjątkowo trudnych czasach, kiedy adwokaci niosą pomoc prawną uchodźcom z Ukrainy w dniach 4-6 marca br. odbyły się XXXVIII Narciarskie Mistrzostwa Adwokatury w Ustroniu.   Zawody zorganizowała Naczelna Rada Adwokacka oraz Izba Adwokacka w Bielsku Białej. Wydarzenie było długo oczekiwane przez entuzjastów sportów zimowych po ponad rocznej przerwie spowodowanej światową pandemią. Impreza gościła blisko 200 uczestników.  

Istotną częścią Mistrzostw są szkolenia zawodowe.  Wykład na temat konfiskaty rozszerzonej jako szczególnej formy przepadku korzyści majątkowej wygłosił adw. Marek Krupski, szkolenie z zakresu postępowania dowodowego w kodeksie postępowania cywilnego przeprowadziła adw. Agata Rewerska a cykl szkoleniowy zakończył wykład adw. Michała Ergietowskiego o postępowaniu w zakresie wykonywania kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego.

W tych trudnych czasach nie zapomniano też o zbiórkach na rzecz uchodźców z Ukrainy organizowanych przez różne Izby.

 

 

Pomimo nadzwyczajnej sytuacji i braku na Mistrzostwach wielu utytułowanych Kolegów i Koleżanek z Izby Warszawskiej, to właśnie Warszawa po raz kolejny zdobyła puchar przyznawany najlepszej drużynie w klasyfikacji generalnej izb adwokackich. Warto podkreślić, że nasza Izba nie była najliczniej reprezentowana (ok. 20 osób), a o sukcesie zdecydowały wysokie miejsca naszych zawodników.

W pierwszym dniu imprezy zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w narciarstwie alpejskim oraz w snowboardzie na stoku Poniwiec na Czantorii Małej.  Reprezentanci naszej Izby wielokrotnie zajmowali czołowe miejsca w swoich grupach, zdobywając jednocześnie punkty liczone do klasyfikacji izbowej.

Najszybszy czas obu przejazdów uzyskała apl. adw. Aleksandra Łukaszyk, która wygrała zawody w swojej kategorii wiekowej.  Była najszybsza nie tylko wśród kobiet, ale także w klasyfikacji generalnej pokonując wszystkich mężczyzn biorących udział w zawodach. Pierwsze miejsce i drugi czas wśród kobiet w kolejnej kategorii wiekowej przypadł adw. Agacie Ambroziewicz. Tuż za podium w swoich grupach wiekowych znalazły się adw. Monika Rajska i adw. Anisa Gnacikowska.

Wśród mężczyzn swojej kategorii wiekowej zwyciężył adw. Konrad Godlewski – uzyskując tym samym najlepszy czas obu przejazdów wśród mężczyzn i drugi czas zawodów. W poszczególnych grupach wiekowych na najwyższym podium stanęli także adw. Przemek Rosati, adw. Tomasz Karnkowski oraz adw. Ludwik Żukowski. Adw. Kamil Szmid zajął 2. miejsce w swojej kategorii. W snowboardzie, tuż za podium znalazł się adw. Piotr Walenda, debiutujący na Mistrzostwach.

Drugiego dnia zawodnicy przenieśli się na wymagające i trudne technicznie trasy biegowe w Wiśle – Kubalonce. Długie i strome podbiegi oraz zjazdy, wszyscy nasi zawodnicy pokonali z sukcesem. Pierwszą lokatę w biegu narciarskim kobiet zajęła nasza Izbowa koleżanka – adw. Agata Ambroziewicz. W swojej grupie najlepszy czas osiągnął również adw. Ludwik Żukowski, a adw. Tomasz Karnkowski i adw. Przemysław Rosati zajęli 2 miejsce, zaś adw. Kamil Szmid miejsce czwarte.

Wyniki z obu konkurencji decydowały o klasyfikacji w dwuboju, w którym triumfowała adw. Agata Ambroziewicz, która zajęła 1 miejsce podobnie jak adw. Ludwik Żukowski. Na podiach znaleźli się także adw. Przemysław Rosati – drugi wynik w dwuboju, adw. Kamil Szmid – trzeci wynik oraz adw. Tomasz Karnkowski – trzeci wynik.

Ludwik Żukowski został wybrany przez organizatorów Najlepszym Zawodnikiem Mistrzostw.

Miłym podsumowaniem była dwa miejsce na podium w klasyfikacji rodzinnej. Drugie miejsce zajęła rodzina Państwa Karnkowskich a trzecie miejsce rodzina Państwa Rosatich. Tuż poza podium znalazła się rodzina Szmidów. Warto podkreślić jednak, że Weronika Szmid zdobyła złoty medal w slalomie dla dzieci, notując najlepszy czas obu przejazdów wśród dziewcząt oraz srebrny medal w dwuboju.

Sukcesy naszych zawodniczek i zawodników przesądziły o kolejnej z rzędu wygranej Izby Adwokackiej w Warszawie w klasyfikacji izbowej. Na drugim miejscu uplasowała się Izba Wielkopolska, a na trzecim Izba Wałbrzyska. Puchar dla najlepszej drużyny Mistrzostw odebrał adw. Przemysław Rosati, Prezes NRA wraz z adw. Kamil Szmidem, członkiem ORA Warszawa.

Nasza izba zorganizowała także doraźną zbiórkę na miejscu na rzecz Sanatorium Narcyz, znajdującego się 200 m od naszego hotelu, które w tym czasie przyjęło ponad 100 dzieci ewakuowanych z ukraińskich domów dziecka. W ciągu jednego dnia zebraliśmy ponad 2.500 zł, a zakupy najpotrzebniejszy rzeczy dowieźliśmy niezwłocznie potrzebującym maluchom

Przekazujemy też link do zrzutki organizowanej przez American Heart of Poland z siedzibą w Warszawie, gdyby ktoś jeszcze chciał dołączyć. Pomoc jaka jest udzielana w tym ośrodku ukoiła nasze serca. 🇺🇦

https://zrzutka.pl/ahop

Podczas uroczystości wręczania nagród adw. Przemysław Rosati przedstawił także wszystkie kroki podjęte przez Naczelną Radę Adwokacką mające na celu wparcie i organizowanie pomocy prawnej przez Adwokaturę. Podziękował także wszystkim adwokatom i aplikantom adwokackim za dotychczasowe zaangażowanie na rzecz Ukrainy, zachęcają także do wpłat w ogólnopolskiej zbiórce, której celem jest 200.000 zł:

https://zrzutka.pl/6ekfh4

Serdecznie dziękujemy adw. Krzysztofowi Stecowi, Dziekanowi Okręgowej Radzie Adwokackiej w Bielsku-Białej oraz adw. Magdzie Stec za organizację Mistrzostw w tak trudnym momencie, który nie sprzyjał integracji środowiskowej.  Podziękowania kierujemy też na ręce bielskich aplikantów na których pomoc mogliśmy liczyć w każdej chwili także z zorganizowaną zbiórką. Mamy także wielką nadzieję, że z naszych wspólnych rozmów w tym wyjątkowym czasie wyniknie więcej pomysłów co do dalszej pomocy i roli Adwokatury w obecnej sytuacji.

Adw. Monika Rajska, Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu

Adw. Konrad Godlewski