Wykład: Przygotowanie skargi i reprezentacja klienta przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka

Komisja Aplikacji Adwokackiej oraz Komisja Praw Człowieka Naczelnej Rady Adwokackiej serdecznie zapraszają na wykład „Przygotowanie skargi i reprezentacja klienta przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka”. 

Wykład odbędzie się online na platformie ClickMeeting w dniu 20 maja (sobota) w godz. 9:00 – 13:00. Poprowadzą go adw. Małgorzata Mączka-Pacholak oraz adw. dr Artur Pietryka. 

Link: https://nra.clickmeeting.com/przygotowanie-skargi-i-reprezentacja-klienta-przed-europejskim-trybunalem-praw-czlowieka 

Wykład jest także dodatkowo wstępem i wprowadzeniem do II Ogólnopolskiego turnieju sądowego dla aplikantów adwokackich – Moot Court przed ETPCZ. Szczegóły dot. Turnieju zostaną opublikowane na dniach. 

Po wykładzie w godz. 13:00 – 13:30 odbędzie się spotkanie informacyjne dot. zasad uczestnictwa w Turnieju, do którego już dzisiaj serdecznie zachęcamy. 

Turniej oraz wykład odbywają się w 30 rocznicę ratyfikacji Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności przez Polskę i uznania jurysdykcji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Serdecznie zapraszamy, 

Komisja Aplikacji Adwokackiej 

Komisja Praw Człowieka