Relacja z IX Karnawałowego Balu Aplikantów Adwokackich

W ostatnią sobotę, dn. 23 lutego, odbył się Dziewiąty Karnawałowy Bal Aplikantów Adwokackich. W karnawałową noc, w niezwykłej scenerii Arkad Kubickiego, na Zamku Królewskim bawiła się rekordowa liczba 920 gości, w tym 650 aplikantów.  Tak duże zainteresowanie Balem świadczy jak ważna rolę integracja środowiskowa odgrywa w trakcie aplikacji służąc zacieśnianiu relacji towarzyskich, a także zawodowych.

W pierwszej części Balu w oczekiwaniu na gości zagrał kwartet jazzowyw składzie: Emilia Gołos – fortepian, Dariusz Stanisławski – saksofon, Michał Aftyka – kontrabas oraz Partyk Szyszko – perkusja.

Bal został uroczyście otwarty przez apl. adw. Grzegorza Kukowkę – Przewodniczącego Samorządu Aplikantów Adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawieoraz apl. adw. Marię Kozłowską – Wiceprzewodniczącą Samorządu, którzy powitali licznie przybyłych aplikantów z warszawskiej izby, przedstawicieli władz izbowych, wykładowców, a także koleżanki i kolegów z izby krakowskiej.

Swoim udziałem zaszczycili także adw. Anisa Gnacikowska i adw. Przemysław Rosati – przedstawiciele Naczelnej Rady Adwokackiej, adw. Witold Kabański – Prezes Sądu Dyscyplinarnego, adw. Jacek Dubois – Członek Trybunału Stanuoraz r.pr. Filip Czernicki – przedstawiciel OIRP Warszawaoraz Kamil Kowalski – przedstawiciel Wydawnictwa C.H. Beck.

W imieniu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie wystąpił Dziekan adw. Mikołaj Pietrzak oraz Wicedziekan adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, podkreślając, że Bal w tym roku wypada w wyjątkowym roku, kiedy Izba Warszawskie obchodzi swoje 100-lecie. Wspaniałej zabawy życzyła aplikantom także adw. Dorota Kulińska – Kierownik Szkolenia Aplikantów Adwokackich.

Podczas Balu odbył się finał drugiej edycji Turnieju Wiedzy Aplikanta, w którego jury zasiadali – adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, adw. Dorota Kulińska oraz adw. Ada Czapla-Lisowska – opiekun 1 roku aplikantów. Pytania w ramach Turnieju przygotowało Wydawnictwo C.H. Beck– partner merytoryczny i sponsor nagród w postaci komentarzy. Turniej prowadził apl. adw. Michał Magdziak wraz z apl. adw. Piotrem Wojciechowskim, przy wsparciu apl. adw. Marty Trochimczyk i apl. adw. Klaudii Łyś.

W finale zmierzyły się trzy drużyny w składzie (w kolejności zajętych miejsc):

1. miejsce: apl. adw. Martyna Kalinowska i apl. adw. Małgorzata Kuplińska
  2. miejsce: apl. adw. Jaśmina Bondara i apl. adw. Michał Bąk
  3. miejsce: apl. adw. Aleksandra Jaroszewska i apl. adw. Karina Majak

Główną nagrodą w konkursie był 6-miesięczy dostęp do Systemu Informacji Prawnej Legalis Premium dla pierwszej i drugiej drużyny. Dodatkowo zwycięzcy otrzymali 4 komentarze ufundowane przez Wydawnictw C.H. Beck. Druga drużyna otrzymała 3 komentarze, a trzecia 2 komentarze.  Finał Turnieju Wiedzy Aplikanta zakończył oficjalną część Balu.

Nie mogło też zabraknąć tradycyjnej części artystycznej, którą zapowiedziała apl. adw. Magdalena Szkudlarek-Nowak, starosta 2 roku.

W koncercie talentów wystąpili:

– adw. Maciej Rembowski – wykonał utwory „Czerwony jak cegła” („Dżem”) oraz „Whisky in the jar” (Metallica) oraz

– apl. adw. Katarzyna Szwedowicz – zaśpiewała piosenki „Rather be” i „Symphony” (Celan Bandit).

Tradycyjnie o godzinie 24:00 wszyscy uczestnicy Balu zaśpiewali razem „Sen o Warszawie”, a zabawa przy muzyce DJ Finger trwała do białego rana.

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie składa podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w kilkumiesięczne przygotowania i organizację wydarzenia: adw. Jakubie Jacynie – Skarbnikowi Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, adw. Monice Rajskiej – Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu, adw. Joannie Tkaczyk – Wiceprzewodniczącej Komisji Integracji, adw. Michałowi Pomorskiemu, Wiceprzewodniczącemu Komisji Integracji, adw. Piotrowi Babiarzowi – członkowi Komisji Integracji, adw. Magdalenie Niegierewicz – członkowi Komisji Integracji, apl. adw. Grzegorzowi Kukowka – Przewodniczącemu Samorządu Aplikantów oraz apl. adw. Marii Kozłowskiej – Wiceprzewodniczącej Samorządu Aplikantów.

Szczególne podziękowania należą się apl. adw. Klaudii Górskiej, staroście grupy 3A, która wykonała wyjątkowo czasochłonną pracę związaną z przyjmowaniem zapisów i potwierdzeniem zgłoszeń wszystkich uczestników Balu.

W organizację Turnieju Wiedzy Aplikanta zaangażowali się apl. adw. Michał Magdziak, apl. adw. Piotr Wojciechowski – wicestarosta 3 roku, apl. adw. Klaudia Łyś – wicestarosta 2 roku, apl. adw. Marta Trochimczyk – starosta grupy 3K,

Dziękujemy także aplikantom, którzy pomagali w dniu Balu apl. adw. Katarzynie Lejman – Wiceprzewodniczącej Samorządu Aplikantów, apl. adw. Magdalenie Szkudlarek-Nowak – staroście 2 roku oraz apl. adw. Hannie Malanchyn.

W recepcji balu przy sprawdzaniu list zaangażowali się także: apl. adw. Zbigniew Minda, apl. adw. Szymon Studziński, apl. adw. Adrianna Szymborska, apl. adw. Klaudia Łyś, apl. adw. Kamila Sadłowicz – starosta grupy 3I, apl. adw. Magdalena Juś – starosta grupy 2E, apl. adw. Anna Nowicka – starosta grupy 3G, apl. adw. Radosław Dubieszko oraz apl. adw. Oskar Kochman.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć udostępnionych na Facebooku:

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, którzy tak licznie przybyli oraz naszemu partnerowi – Wydawnictwu C.H. Beck za tę niezwykłą karnawałową noc.

Adw. Monika Rajska, Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu

Adw. Joanna Tkaczyk, Wiceprzewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu