Pokaz filmu „RGB” o Ruth Bader Ginsburg – 20 października br.

Komisja Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie zaprasza adwokatów i aplikantów Izby na zamknięty pokaz filmu „RGB„, o Ruth Bader Ginsburg, amerykańskiej prawniczce i legendarnej sędzi Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych. 

Pokaz odbędzie się 20 października 2021 r. (środa) o godz. 19:00 w Kinotece PKiN (Pałac Kultury i Nauki, wejście od strony al. Jerozolimskich). 

Przed pokazem zaplanowana jest dyskusja którą poprowadzi adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, Wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Udział w dyskusji weźmie Prof. Ewa Łętowska, Sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego w latach 1999–2002 oraz Rzecznik Praw Obywatelskich w latach 1988–1992 oraz mec. Anna Frankowska, amerykańska prawniczka, przez ponad 20 lat szefową departamentu rynków kapitałowych w warszawskim biurze kancelarii Weil, Gotshal.

Po seansie na gości czekać będzie lampka wina. Do naszej dyspozycji będzie także kinowa kawiarnia.

Zapisy poprzez formularz: https://forms.gle/nanxq5ZSpXHVqXhL6 

Wydarzenie jest w całości finansowane ze środków Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Z bezpłatnego biletu na pokaz mogą skorzystać osoby niezalegające z opłatami na rzecz samorządu.  

Z uwagi na restrykcje związane z reżimem sanitarnym liczba miejsc na pokazie jest ograniczona i przewidziana wyłączenie dla adwokatów i aplikantów (bez osób towarzyszących). Osoby zaszczepione prosimy o zabranie ze sobą certyfikatów.

Partnerem wydarzenia jest Kinoteka Multiplex nowoczesny kompleks kinowy z 8 salami w wyjątkowych wnętrzach Pałacu Kultury i Nauki.  W tym miejscu znajdowały się kiedyś sztandarowe sale kinowe, takie jak Przyjaźń, Wiedza, czy Młoda Gwardia. Styl multipleksu łączy w sobie socrealistyczną architekturę z tradycją powojennej Warszawy.  

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy: komisja.integracji@ora-warszawa.com.pl lub telefoniczny z adw. Marią Kozłowską (tel. 791 735 184) 

Biografię “MOIMI SŁOWAMI” autorstwa Ruth Bader Ginsburg pod redakcją merytoryczną Prof. Ewy Łętowskiej i mec. Anny Frankowskiej można kupić w cenie 42,50 zł używając kodu ORA15:

https://fameart.pl/produkt/moimi-slowami-ruth-bader-ginsburg/

Zniżka dla członków izby obejmuje wszystkie publikacje Wydawnictwa  Fame Art.

Ruth Bader Ginsburg była sędzią Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych w latach 1993–2020. Była drugą w historii kobietą powołaną na tą funkcję przez prezydenta Billa Clintona. Kojarzona ze skrzydłem liberalnym, popierała prawo do przerwania ciąży, swobodę relacji homoseksualnych, w wypowiedziach publicznych twierdziła, że nie istnieje możliwość wymierzenia sprawiedliwej kary śmierci. W USA stała się symbolem walki ze społecznymi niesprawiedliwościami. Jej wizerunek kojarzy się z ozdobnymi kołnierzami i żabotami, różnymi w zależności od tego, czy była „za” czy „przeciw”, a zawsze mocno wypowiedziane słowa „I dissent” widnieją na koszulkach, torbach, pocztówkach.

Zapraszamy serdecznie!

adw. Monika Rajska, Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu

adw. Maria Kozłowska, Wiceprzewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu