Wieczór autorski z mec. Jackiem Dubois

To pierwsza po pandemii okazja do spotkania w siedzibie ORA w Warszawie z wybitnym adwokatem, świetnym pisarzem i niezwykle serdecznym człowiekiem – mecenasem Jackiem Dubois. Sala im. H. Krajewskiego w dn. 7 grudnia br. wypełniła się po brzegi. Rozmowę z autorem z okazji premiery książki „Linia Obrony” poprowadziła Monika Sobień-Górska, dziennikarka, scenarzystka i pisarka.

Spotkania autorskie z mec. Jackiem Dubois cieszą się dużą frekwencją i towarzyszy im niepowtarzalna atmosfera. Nasze progi odwiedzili wyjątkowi goście Prof. Tomasz Grodzki – Marszałek Senatu RP, Krzysztof Kwiatkowski – Senator RP i Przewodniczący Komisji Ustawodawczej, SSO Igor Tuleya, lektorka audiobooka Patrycja Woy-Wojciechowska, Iga Rembiszewska – Dyrektor Purple Book, adw. dr Andrzej Malicki, adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, Wicedziekan ORA, przyjaciele oraz rodzina autora. Bardzo cieszy udział aplikantów adwokackich naszej Izby.

Wszystkich gości powitał adw. Mikołaj Pietrzak, Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej.

Linia obrony bywa często skuteczna, ale czasami także przewrotna. Jacek Dubois oddaje w ręce czytelników fikcję literacką, dla której inspiracją było jego wieloletnie doświadczenie zawodowe.

Linia obrony to zbiór siedmiu opowiadań pokazujących, że prawo nie zawsze musi być sprawiedliwe, a umiejętnie wykorzystywane może prowadzić do skutków skrajnie odmiennych, niż zakładali jego twórcy. Znajdziemy tu teksty o prawnikach, którzy dla własnej korzyści naginają prawo. O leciwej bizneswoman, która pragnąc zabezpieczyć schedę, zainicjowała iście książkową intrygę. O przedsiębiorczej młodej ekonomistce, która marzyła o zastaniu pisarką i w zaskakujący sposób wykorzystała swoje talenty, by osiągnąć ten cel. Czy o ambitnym biznesmenie, który w niecodzienny sposób zawalczył o awans w pracy. Wszystkie opowiadania są błyskotliwe, intrygujące, czasem zabawne, ale zawsze zmuszają do myślenia i przestrzegają przed ferowaniem pochopnych wyroków.

Podczas wieczoru autorskiego wszyscy uczestnicy mieli okazję uzyskać dedykację od autora. Rozmowy i dyskusje w kuluarach trwały do późnych godzin wieczornych. Autor kończy pisanie następnej książki i następne spotkanie już jest planowane w przyszłym roku.

Dziękujemy również za pomoc w organizacji spotkania jak zwykle niezawodnym aplikantom naszej Izby apl. adw. Ewie Błędniak, Staroście 1 roku oraz apl. adw. Maksymilianowi Jabłeckiemu.

Adw. Monika Rajska, Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu