Wieczór autorski z dr hab. Przemysławem Polańskim redaktorem publikacji „Brzechwa. Poeta w Adwokackiej Todze”

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie, Komisja Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu oraz Wydawnictwo C.H BECK serdecznie zapraszają na wieczór autorski z dr hab. Przemysławem Polańskim redaktorem publikacji „Brzechwa. Poeta w Adwokackiej Todze”.

Dr hab. nauk prawnych Przemysław Polański jest profesorem nadzwyczajnym Akademii Leona Koźmińskiego, z wykształcenia prawnikiem oraz informatykiem. Jest jednym z czołowych ekspertów w Polsce w zakresie europejskiego i międzynarodowego prawa nowych technologii. Posiada także bogate doświadczenie jako projektant złożonych systemów informatycznych – główny architekt systemu informacji prawnej Legalis od 2007 r.  Jest znawcą zwyczajów panujących w branży IT, opublikował książkę na ten temat: Customary law of the Internet, wydaną przez prestiżowy T.M.C Asser Press. Autor ponad 100 publikacji naukowych z obszaru prawa IT.

Wraz z adw. Jakubem Jacyną przedstawi Państwu historię publikacji „Brzechwa. Poeta w adwokackiej todze”. Monografia jest pierwszym opracowaniem spuścizny Brzechwy jako prawnika. Przedstawia jego międzynarodowy dorobek oraz wpływ działalności na treść i doktrynę prawa w Polsce. Autorzy starają się przybliżyć wątki prawnicze w biografii artysty i podkreślić jego rolę w kształtowaniu się systemu prawnego, a także świadomości prawnej w Polsce i na świecie.

Książka jest adresowana nie tylko do osób zainteresowanych życiem i twórczością Jana Brzechwy, ale także prawników zainteresowanych rozwojem prawa autorskiego, w którym poeta odegrał znaczącą rolę. Dzięki połączeniu wątków biograficznych z prawniczymi i historycznymi publikacja ma uniwersalny charakter i z pewnością będzie niezwykle interesująca pozycją dla czytelników.

Publikacja ma znamienitych współautorów: Ewa Fabian, dr Dawid Kot, dr hab. prof. UW Wojciech Machała, oraz Mariusz Urbanek

Nasi goście odpowiedzą też chętnie na pytania związane z powstawaniem i rolą systemu informacji prawnej LEGALIS. 

Spotkanie odbędzie się w dniu 14 września 2023 roku o godzinie 18.30 w siedzibie ORA w Warszawie przy al. Ujazdowskich 49.

Podczas wieczoru autorskiego będzie możliwość nabycia książki a także innych publikacji Wydawnictwa C. H. Beck.  

Będzie można też uzyskać więcej informacji o specjalnej ofercie na SIP Legalis dla członków naszej Izby, która obowiązuje do 31 grudnia br., szczegóły której przedstawi Pan Kamil Kowalski :

https://www.ora-warszawa.com.pl/aktualnosci/specjalna-oferta-rabaty-sip-legalis-dla-czlonkow-naszej-izby/

Po spotkaniu zapraszamy na mały poczęstunek i lampkę wina, w trakcie którego autor książki będzie podpisywał wszystkie egzemplarze.

Do zobaczenia na spotkaniu!

Wstęp wolny.

adw. Monika Rajska, Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu

adw. Joanna Tkaczyk – Lipnicka, Wiceprzewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu