01.06.2020 / Wiadomości

Wirtualne międzynarodowe spotkania samorządów adwokackich – spotkanie UIA oraz World City Bar Leaders

W maju przy pomocy platformy Zoom odbyły się dwa wirtualne spotkania przedstawicieli międzynarodowych samorządów prawniczych. Spotkanie samorządów stowarzyszonych w UIA odbyło się 18 maja 2020 r. Spotkanie samorządów stowarzyszonych w World City Bar Leaders odbyło się 28 maja 2020 r.

Podczas obu spotkań dyskutowano na temat realiów funkcjonowania samorządów prawniczych w czasach pandemii.

Dziekan Mikołaj Pietrzak przedstawił obecną sytuację w Polsce, omawiając ograniczenia w pracy sądów oraz wprowadzane przez Rząd zakazy, ograniczające prawa i wolności obywatelskie. Omówił także działalność samorządu adwokackiego w celu wsparcia finansowego dla członków Izby wobec skutków gospodarczych epidemii.

Problemy samorządów adwokackich podczas panujących ograniczeń na świecie są bardzo podobne i uczestnicy obu spotkań podjęli decyzje o wzmożonym dzieleniu się swoimi najlepszymi praktykami stosowanymi w walce z negatywnymi implikacjami pandemii dla samorządów oraz ich członków.

W obu spotkaniach Izbę Adwokacką w Warszawie reprezentowali Dziekan adw. Mikołaj Pietrzak oraz Przewodniczący Komisji ds. Współpracy z Zagranicą – adw. Wojciech Bagiński.