Szkolenie online: Jak stosować prawo i orzecznictwo międzynarodowe w sprawach z udziałem dzieci? – 23.11.21 r., godz. 18.30

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka związany z uchwaleniem Konwencji o Prawach Dziecka.

Z tej okazji Sekcja Praw Dziecka przy ORA w Warszawie serdecznie zaprasza Członkinie oraz Członków Palestry na szkolenie pt. „Jak stosować prawo i orzecznictwo międzynarodowe w sprawach z udziałem dzieci?”, które odbędzie się w dniu 23 listopada 2021 r. w godzinach 18.30-20.30 na platformie zoom.

Podczas wydarzenia porozmawiamy o tym jak spowodować aby:

  • sprawa krajowa dotycząca ochrony praw dziecka zawisła przed instytucjami prawa międzynarodowego;
  • a także jak regulacje oraz orzecznictwo międzynarodowe możemy wykorzystać na gruncie spraw prowadzonych przed polskimi sądami oraz organami.

Szkolenie poprowadzi Katarzyna Wiśniewska – adwokatka, doktor nauk prawnych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów doktoranckich w Katedrze Prawa Karnego UJ, autorka licznych publikacji naukowych i popularno – naukowych z zakresu praw człowieka, koordynatorka wielu projektów europejskich i międzynarodowych na temat praw człowieka i praw procesowych, w latach 2016 – 2020 członkini Komisji Ekspertów Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur przy Rzeczniku Praw Obywatelskich, a także Legal Experts Advisory Panel przy organizacji Fair Trial International. W 2015 r. została laureatka pierwszego miejsca w rankingu Dziennika Gazety Prawnej „Rising Stars among Lawyers. Leaders of tomorrow”. Zawodowo przez ponad 11 lat związana z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, w której m.in. koordynowała działaniami Programu Spraw Precedensowych.

Rejestracja na szkolenie prowadzona jest pod adresem:

https://zoom.us/webinar/register/WN_lPOtsB2NSKKKWCp2q_TCBw

Za udział w szkoleniu przysługują 2 pkt DZ.

Serdeczne zapraszamy!

Prezydium Sekcji:

adw. Monika Horna-Cieślak

adw. Katarzyna Wiewiór

apl. adw. Joanna Repeć

adw. Karolina Marszałek