29.10.2021 / Wiadomości

Podpisanie porozumienia o współpracy z Komitetem Ochrony Praw Dziecka

Mając na względzie dążenie do poprawy sytuacji rodzin i dzieci w sytuacji związanej z rozwodem Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie podpisała porozumienie o współpracy z Komitetem Ochrony Praw Dziecka – https://kopd.pl/

Współpraca będzie miała na celu przede wszystkim opracowywanie, wdrażanie i promowanie „Standardów Pomocy Dziecku w Sytuacji Rozstania Rodziców”.

Ze strony Okręgowej Rady Adwokackiej szczególnie zaangażowana we współpracę z KOPD będzie Sekcja Praw Dziecka i Sekcja Prawa Rodzinnego.

Zachęcamy do udziału w konkursie KANCELARIA PRZYJAZNA DZIECKU organizowanym w ramach projektu Standardy Pomocy Dzieciom w Sytuacji Rozstania Rodziców. Nagrodą jest otrzymanie CERTYFIKATU „Kancelaria przyjazna dziecku”.

Wypełnienie ANKIETY https://forms.gle/fGqjtkD7sFEffKdo9 jest pierwszym krokiem pozwalającym zainteresowanemu Adwokatowi lub Radcy Prawnemu na uzyskanie certyfikatu „Kancelarii przyjaznej dziecku”. Jest również tylko wkładem merytorycznym w rozwój projektu, dzięki któremu zostaną ustalone kryteria przyznawania certyfikatu.

Zachęcamy do wzięcia udziału w ANKIECIE i realnego wpływu na kryteria przyznawania certyfikatu „Kancelaria przyjazna dziecku”.

Przyznanie certyfikatów pozwoli na wyodrębnienie kategorii prawników rodzinnych dysponujących wiedzą, umiejętnościami i praktyką pozwalającą na udzielenie pomocy prawnej, tak by zminimalizować ryzyko krzywdy dziecka i rodzica w procesie rozstania.

O szczegółach konkursu będziemy informować na bieżąco!