Ponad 550 kandydatów na aplikantów adwokackich w Warszawie złoży uroczyste ślubowanie
19.02.2020 / Wiadomości

Oświadczenie dziekana ORA w Warszawie dotyczące fałszywych maili rozsyłanych do warszawskich adwokatów

W związku z rozsyłaniem wiadomości mailowych do adwokatów Warszawskiej Izby przez osoby podszywające się pod nieistniejącą jednostkę o nazwie „Rada Żydowska przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie” informuję, że ani wymienieni w tekście członkowie Rady, ani Rzecznik Dyscyplinarny nie sygnowali tej wiadomości oraz w żaden sposób nie są zaangażowani w sprawę wyboru władzy w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Stanowczo potępiam antysemicki charakter tej wiadomości.

Jednocześnie informuję, iż w tej sprawie zostaną podjęte wszystkie kroki niezbędne do ochrony dobrego imienia Adwokatury Warszawskiej.

adw. Mikolaj Pietrzak
Dziekan ORA w Warszawie