14.02.2020 / Wiadomości

Izba Adwokacka w Warszawie dla Polaków w Londynie – weź udział w projekcie – trwa rekrutacja!

 

Szanowni Państwo,

Ze względu na zainteresowanie i liczne zgłoszenia wzięcia udziału w poradach prawnych w Londynie w dniach 6-7 marca 2020r. informujemy, iż decyzją Prezydium został skrócony termin nadsyłania zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane są do dziś, 20 lutego 2020 r. do końca dnia (do godz. 00:00).

Decyzja ta jest również podyktowana możliwością nabycia tańszych biletów lotniczych dla osób, które wezmą udział w projekcie.

 

Wydział Konsularny Ambasady RP w Londynie oraz Izba Adwokacka w Warszawie organizują w dniach 6 i 7 marca br. dni bezpłatnych porad prawnych w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Londynie (10 BOUVERIE STREET, EC4Y 8AX, LONDYN). Projekt skierowany jest do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii i obawiających się swojej sytuacji prawnej po Brexicie.

Porady prawne będą trwały dwa dni – 6 marca (w godzinach 14.00 – 18.00) i 7 marca br. (w godzinach 11.00 – 16.00). Dotyczyć będą polskiego prawa cywilnego, karnego, rodzinnego, administracyjnego i gospodarczego. Zgłoszenia osób zainteresowanych poradami prawnymi w ramach tego projektu wraz z krótkim opisem każdej sprawy prowadzi Wydział Konsularny Ambasady RP w Londynie.

Adwokaci zainteresowani udzielaniem porad prawnych w ramach projektu proszeni są o zgłaszanie swojego udziału na adres: ludmila.wolynska@ora-warszawa.com.pl do 20 lutego br. z dopiskiem „Londyn – porady prawne”. Organizatorzy przewidują – ze strony Izby Adwokackiej w Warszawie -uczestnictwo w projekcie 10 adwokatów.

Od uczestników projektu wymagana jest znajomość języka angielskiego.

Koszty pobytu oraz przelotu do Londynu pokrywa sam uczestnik, z możliwością dofinansowania tych kosztów przez Fundację Adwokatury Warszawskiej w wysokości do 300 zł brutto.

Decyduje kolejność zgłoszeń, przy czym ostateczną decyzję w sprawie wyboru uczestników projektu z Izby Adwokackiej w Warszawie podejmuje Prezydium ORA w Warszawie na podstawie nadesłanych zgłoszeń, z uwzględnieniem konieczności zapewnienia poradnictwa prawnego w zakresie różnych dziedzin wskazanych przez Wydział Konsularny Ambasady RP w Londynie.

W załączeniu zamieszczamy ogłoszenie Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Londynie skierowane do Polaków na Wyspach.