17.03.2021 / Wiadomości

Informacja po posiedzeniu Okręgowej Rady Adwokackiej 11 marca 2021 r.

11 marca odbyło się kolejne, czwarte w tej kadencji posiedzenie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Na posiedzeniu powołano nowych Zastępców Rzecznik Dyscyplinarnej (adw. Justynę Lenart, adw. Magdalenę Niegierewicz i adw. Tomasza Wilińskiego) oraz nowych Członków Zespołu Wizytatorów (adw. Małgorzatę Zakrzewską i adw. Dariusza Golińskiego).

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie podjęła również szereg decyzji osobowych dotyczących adwokatów, aplikantów adwokackich i prawników zagranicznych.

Ponadto informujemy, że przed posiedzeniem, w trybie obiegowym, Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie przystąpiła, na zaproszenie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, do listu otwartego organizacji prawniczych i pozarządowych w obronie prawników szykanowanych na Białorusi. Apel zostanie opublikowany na stronach ORA po zamknięciu listy sygnatariuszy przez organizatorów. Treść listu w wersjach językowych: polskiej, angielskiej i rosyjskiej dostępna jest na stronie internetowej HFPC: https://www.hfhr.pl/list-otwarty-o-sytuacji-dotyczacej-praw-czlowieka-na-bialorusi-represje-wobec-prawnikow-i-adwokatow/