03.03.2020 / Wiadomości

Inauguracja projektu edukacyjnego realizowanego z Miastem „Adwokat przydaje się w życiu”

2 marca 2020 r. w LVIII Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Adwokat przydaje się w życiu. Ten realizowany we współpracy z Miasto Stołeczne Warszawa projekt edukacyjny, kierowany jest do młodzieży uczęszczającej do szkół ponadgimnazjalnych w Warszawie. W Baczyńskim miało miejsce pierwsze spotkanie z cyklu.

Wykład poprowadzili Rzecznik Prasowy ORA w Warszawie adw. Michał Fertak oraz Zastępca Przewodniczącego Komisji Wizerunku i Komunikacji adw. Tymoteusz Paprocki. Obecni na sali byli również przedstawiciele władzy miasta – zastępca dyrektora Działu Edukacji Mirosław Sielatycki oraz pani Barbara Robakiewicz.

Celem projektu, w których zaangażowanych jest blisko 60 warszawskich szkół i tylu samo adwokatów, jest budowanie świadomości prawnej wśród młodych ludzi, przedstawianie ich praw i obowiązków oraz zagrożeń, na które młodzież wchodząca w dorosłość może natrafić. Założenia projektu dążą do poprawy znajomości podstawowych zagadnień prawnych, rozszerzając wiedzę zdobytą na lekcjach. Mają one przekonywać, dlaczego korzystne jest u adwokatów szukać pomocy oraz kiedy i w jaki sposób warto o tę pomoc się zwrócić. Projekt ma również za zadanie obalać funkcjonujące w społeczeństwie stereotypy dotyczące pomocy prawnej, w szczególności dotyczącej jej kosztów.