10.04.2020 / Wiadomości

Adwokacka Grupa Wsparcia dla szpitali!

📣Jesteśmy grupą zaprzyjaźnionych ze sobą adwokatek i adwokatów. Cenimy pracę u podstaw i oddolne działania. W normalnych warunkach wychodzimy w teren przy wsparciu Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie, gdzie prowadzimy działania edukacyjne: Akademia Sztuk Przepięknych na Pol’and’Rock Festiwal, Open’er. W tym roku graliśmy także dla WOŚP. Tym razem los sprawił, że pomoc potrzebna jest gdzie indziej, a my nie chcemy siedzieć bezczynnie!

💚Dlatego naszą pomoc w tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii chcemy skierować do warszawskich szpitali, ze szczególnym uwzględnieniem Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie na warszawskim Ursynowie. Chcemy, by osoby już i tak cierpiące na najpoważniejsze choroby, miały ochronę przed zarażeniem się COVID – 19. Wiemy z jakimi problemami i brakami środków ochrony osobistej borykają się wszystkie szpitale, a pacjenci onkologiczni są szczególnie narażoną obecnie grupą. Martwimy się o los pacjentów z chorobami nowotworowymi i personelu medycznego, jeśli zakażenia COVID-19 pojawiać się będą na oddziałach onkologicznych, a niewątpliwie braki w środkach ochrony osobistej zwiększają to ryzyko.

➡️Naszym celem jest dostarczanie do warszawskich placówek medycznych, z którymi mamy kontakt i mamy wiedzę na temat ich bieżących potrzeb, środków ochrony osobistej takich jak maseczki ochronne, przyłbice ochronne, rękawiczki, kombinezony barierowe, ew. innych niezbędnych rzeczy.

🙏Jak można nam pomóc w pomaganiu?

➡️ poprzez wpłatę środków na zakup niezbędnych materiałów, podajemy poniżej numer specjalnie w tym celu utworzonego subkonta współpracującej z nami Fundacji http://pelnomocnik.org/

62 1750 0012 0000 0000 3859 3347

➡️poprzez podzielenie się materiałami bądź pracą w zakresie produkcji środków ochronnych. Poniżej lista osób z naszej ekipy, z którymi można się kontaktować w poszczególnych sprawach:

– MASECZKI (dostarczenie gotowych, szycie, dostarczenie materiałów)
Marta Tomkiewicz: marta.tomkiewicz@adwokatura.pl

– PRZYŁBICE (przekazanie gotowych, produkcja, przekazanie materiałów)
Jarosław Belowski: jaroslaw.belowski@adwokatura.pl, tel 604 750 068

– RĘKAWICZKI JEDNORAZOWE
Karolina Molas: karolina.molas@adwokatura.pl, tel. tel. 516 895 017

– KOMBINEZONY I FARTUCHY
Piotr Skorupski: kancelaria@adwokatskorupski.pl, tel. 501 263 892

– MATERIAŁY DO PAKOWANIA
Adam Bajkowski: adam.bajkowski@adwokatura.pl, tel 507 196 780

🙏Serdecznie dziękujemy za każdą formę pomocy! Będziemy starali się informować na bieżąco jakie działania udało nam się podjąć.

Pozdrawiamy – Adwokacka Grupa wsparcia dla szpitali 🙂
Joanna Jakubowska Siwko, Marta Tomkiewicz, Karolina Kuszlewicz, Paweł Murawski, Piotr Skorupski, Jarek Belowski, Kuba Bartosiak, Adam Bajkowski, Agnieszka Krukowska, Karolina Molas i zawsze niezłomnie nam towarzyszący Bart Staszewski

Na FB: https://www.facebook.com/Adwokacka-grupa-wsparcia-dla-szpitali-102506611424102/