25.07.2018 / Wiadomości

#Adwokacipamiętają – 74. Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 1944 roku stolica wystąpiła zbrojnie przeciwko niemieckiemu okupantowi. Padły strzały, rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. Trwało 63 dni, do 3 października i kosztowało życie ponad 200 tys. mieszkańców stolicy. Przeszło do historii jako niebywały akt heroizmu.

Dziekan ORA w Warszawie adw. Mikołaj Pietrzak oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie serdecznie zapraszają na uroczyste obchody 74. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego. To kolejna okazja, aby oddać cześć Bohaterom, w tym Adwokatom i Aplikantom adwokackim z Izby Adwokackiej w Warszawie, którzy brali udział w Powstaniu Warszawskim.

1 sierpnia 2018 roku – o godzinie 9:30 zapraszamy wszystkich adwokatów i aplikantów na spotkanie do kościoła pw. Św. Jacka (ul. Freta 8/10), gdzie delegacja Izby Adwokackiej w Warszawie złoży wieniec przed tablicą upamiętniającą poległych w Powstaniu Warszawskim adwokatów i aplikantów adwokackich.

1 sierpnia 2018 roku – od godziny 16:30 zapraszamy do siedziby Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Spotkajmy się, porozmawiajmy i wspólnie w oddajmy cześć Bohaterom – Adwokatom i Aplikantom warszawskim poległym w Powstaniu Warszawskim, składając o godzinie 17.00 w tzw. godzinie „W” okolicznościowy wieniec pod tablicą upamiętniającą na budynku Izby Adwokackiej w Warszawie ich bohaterską śmierć!

Zapraszamy do udziału w uroczystych obchodach!